Kompaktowy pomysł na zautomatyzowanie niewielkiego magazynu - na przykład miejskiego

Volume WAVE to ultrakompaktowy, w pełni zautomatyzowany magazyn paletowy z indywidualnym dostępem do miejsc składowania. Relatywnie niewielkie objętościowo i elastyczne rozwiązanie (o całkowitej wysokości od 4 do 40 metrów) może zaoferować dużą gęstość składowania. Tym samym, w pewnych warunkach, może być alternatywą dla „dużych” zautomatyzowanych systemów. Jak podają twórcy projektu - wymagane miejsce może być nawet o 40 procent mniejsze niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań.

Oczywiście, mowa jest tu o określonym typie towarów - wysokość ładunku do 2500 mm, a jego ciężar - do 1200 kg. Ale dzięki temu mamy więcej miejsc do przechowywania zlokalizowanych na mniejszej przestrzeni. Według twórców projektu (Tom Lagersysteme GmbH) efekt może być porównywalny z wydajnością magazynu automatycznego wyposażonego w układnice.

Dostępność do każdej komórki składowania

Dostęp do miejsca składowania jest realizowany za pomocą transporterów (technologia shuttle), na których układane są palety. Dzięki tej zasadzie każda komórka składowania jest przez cały czas dostępna dla personelu. Wszystkie parametry są skalowalne, tak aby w razie potrzeby system mógł rosnąć wraz z firmą.

Case study: Tak zautomatyzowano magazyn produkcyjny firmy Danfoss >>

Napędy, windy i wózki wahadłowe są wyposażone w system odzyskiwania energii. Inteligentne czujniki antykolizyjne stale monitorują otoczenie, aby wykluczyć wypadki. Volume WAVE można również zintegrować z już istniejącymi budynkami i dostosować do specjalnych warunków konstrukcji budynku. Istniejące systemy można łatwo rozszerzyć pod względem długości i szerokości.

Dobry pomysł na magazyn wspierający procesy kompletacyjne

Dzięki systemowi wahadłowemu uzyskuje się gęstość składowania porównywalną z gęstością systemów regałowych. Platformy transportujące poruszają się po szynach i podnoszą palety od góry za pomocą specjalnie zaprojektowanego chwytaka. Wysokowydajne kondensatory zapewniają, że w przypadku awarii zasilania wszystkie bieżące prace zostaną zakończone i ponowne uruchomienie będzie możliwe bez problemów.  Zaletą jest możliwość dostosowania do istniejących, niekonwencjonalnie zaprojektowanych konstrukcji budowlanych.

Case study: Jak Odlo, producent odzieży sportowej, poprawił efektywność swojej logistyki? >>

System może służyć jako magazyn kompletacyjny lub magazyn uzupełniania zapasów. Niskie wymagania co do powierzchni, wysokości czy powierzchni użytkowej sprawiają, że świetnie nadaje się do zastosowania w małych halach w gęsto zabudowanych obiektach (magazyn miejski).

Nominacja do IFOY Award 2021 w kategorii: „Startup”

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: IFOY / Tom Lagersysteme GmbH

 

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.