System do zarządzania armią robotów mobilnych w magazynie i w fabryce

WAKU Sense (pomysł WAKU Robotics GmbH) to interaktywny pulpit nawigacyjny do przeprowadzania specjalistycznej analizy w czasie rzeczywistym, który umożliwia kierownictwu i zespołowi operacyjnemu porównanie różnych typów robotów pod względem wydajności, możliwości wykorzystania i niezawodności w różnych lokalizacjach.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak, dzięki nowemu systemowi, zwiększają się możliwości zespołów zarządzających w firmie autonomicznymi urządzeniami mobilnymi?
  • Jakie są perspektywy dla europejskiego rynku robotyzacji transportu wewnętrznego?

Możliwość współpracy z każdym robotem

WAKU Sense może współpracować z każdym robotem mobilnym, niezależnie od jego producenta. Rozwiązanie ma sporo przydatnych funkcji, takich jak: monitorowanie działań w czasie rzeczywistym, alarmy, zarządzanie incydentami czy dziennik serwisowy. Można więc sprawdzać i porównywać niezawodność, obciążenie pracą, wydajność robotów i robić to w trakcie wykonywania przez nie zadań.

Ponadto system umożliwia zespołowi operacyjnemu natychmiastową identyfikację problemów, cyfrowe rejestrowanie wydarzeń nietypowych bądź niebezpiecznych oraz śledzenie postępu za pośrednictwem czatu i zmian statusu. System alertów wysyła komunikaty o błędach i incydentach do kluczowych użytkowników za pośrednictwem wspólnych kanałów czatu używanych w firmie.

Kompaktowy pomysł na zautomatyzowanie niewielkiego magazynu - na przykład miejskiego >>

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii chmury i różnych mechanizmów bezpieczeństwa, dane mogą być przesyłane szybko i bezpiecznie. Rozwiązanie chmurowe zapewnia również łatwy dostęp dla wszystkich pracowników za pośrednictwem narzędzia internetowego lub aplikacji na smartfony. Kluczowe dane z monitorowania w czasie rzeczywistym zapewniają bezpośredni przegląd i instrukcje potrzebne do usprawnienia działania floty robotów. WAKU Sense nie tylko uwidacznia ewentualne problemy, ale także podaje sposoby ich rozwiązania.

Uniezależnienie się od pulpitów nawigacyjnych poszczególnych producentów

Najważniejszą innowacją jest opracowanie, niezależnego od producenta konkretnego robota, pulpitu nawigacyjnego, który pozwala zespołowi operacyjnemu rejestrować kluczowe dane dotyczące wszystkich używanych robotów i szybko reagować na problemy z dowolnego miejsca. Jest to istotne, bo niektórzy producenci robotów dostarczają własne pulpity nawigacyjne, które są przeznaczone zazwyczaj dla jednego rozwiązania. Zaletą WAKU Sense może być też to, że wyświetla dane w czasie rzeczywistym (a nie retrospektywnie) z aktywnymi zaleceniami dotyczącymi działania „tu i teraz”.

100 dronów w powietrzu, w tym samym czasie - tak działa centrum sterowania dronami HHLA Sky >>

Istnieje już ponad 1000 różnych modeli robotów mobilnych, które można wykorzystać w branży logistycznej i produkcyjnej. Każdy producent robotów mobilnych ma własny interfejs, który wyświetla różne kluczowe dane. WAKU Sense oferuje jednolity interfejs i daje możliwość monitorowania wszystkich ważnych parametrów operacyjnych floty robotów w celu porównania i optymalizacji wydajności. Interfejs jest stale rozwijany wraz z klientami i dostawcami urządzeń.

Perspektywy rynkowe dla robotyzowania logistyki wewnętrznej

Dzięki rewolucji w automatyzacji i robotyce firmy stoją obecnie w obliczu szybkich zmian, wysokich wymagań klientów i bardziej wydajnych konkurentów. Całkowita wartość rynku firm logistycznych w Europie wynosi 278 miliardów euro i oczekuje się, że będzie rosła o około 20 procent rocznie aż do 2024 roku.

Case study: Tak zautomatyzowano magazyn produkcyjny firmy Danfoss >>

Sektor logistyki stoi przed coraz trudniejszymi wyzwaniami, takimi jak wielokanałowa dystrybucja i coraz większe wymagania dotyczące czasu dostawy. W związku z tym istnieje faktyczna potrzeba automatyzacji magazynów przy użyciu najnowszych technologii. Widać to po tym, co się dzieje także na polskim rynku, już nie tylko duże firmy, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa dążą do poprawy wydajności dzięki automatyzacji. Producent zapewnia, że każdy robot mobilny może być przeanalizowany i zoptymalizowany za pomocą WAKU Sense. Oczekuje się, że liczba robotów w branży wzrośnie do ponad miliona do 2022 roku, a trend będzie cały czas rosnący.

Nominacja do IFOY Award 2021 w kategorii: „Startup”

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcie: IFOY/WAKU Robotics GmbH

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.