Pomysł startupu: jak można systemowo „ogarnąć” duże intralogistyczne floty - nawet 1000 urządzeń

Założyciele SYNASOS i pomysłodawcy systemu

Produkt SYNA.OS steruje autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR). Oprócz modułów do zarządzania ruchem, zarządzania energią i mapami, system wyróżnia się przede wszystkim optymalizacją tras i adaptacyjnym harmonogramowaniem online.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak, dzięki nowemu systemowi zmienia się sposób zarządzania zautomatyzowanymi flotami w firmie?
  • Jak duże floty może obsługiwać system?
  • Jak przebiega proces „uczenia się”?

Korzystając ze standardowego interfejsu VDMA i VDA (VDA 5050), użytkownicy mogą sterować różnymi systemami transportowymi pochodzącymi od różnych producentów. A co więcej, mogą robić to za pomocą jednego centralnego oprogramowania.

Ekosystem oprogramowania SYNA.OS Logistics to interesujące innowacyjne rozwiązanie do zastosowania zarówno w fabrykach, jak i centrach logistycznych, oparte o wykorzystanie sztucznej inteligencji i najnowszej technologii chmurowej. Punktem wyjścia dla przedsiębiorcy jest jego potrzeba dokonania optymalizacji procesów intralogistycznych.

Trwają prace nad poszerzeniem zakresu stosowania systemu - na przykład o wózki widłowe

Obecnie firma SYNAOS GmbH pracuje także nad integracją z systemem obsługiwanych ręcznie pojazdów, takich jak wózki widłowe. W ten sposób rozszerzony zostałby zakres zastosowań w intralogistyce o floty ręczne, mieszane i autonomiczne.

Case study: Tak zautomatyzowano magazyn produkcyjny firmy Danfoss >>

Dzięki temu oprogramowaniu można zwiększyć przejrzystość systemu i tworzyć dodatkową wartość poprzez ciągłe wykorzystanie danych do planowania i optymalizacji procesów w intralogistyce. W przypadku nowego produktu SYNAOS stosuje innowacyjne podejście do planowania – ciągłą optymalizację intralogistyki w czasie rzeczywistym. W praktyce wygląda to tak, że algorytmy identyfikują i oceniają ponad 250 tys. rozwiązań na sekundę i w każdym przypadku wybierają najlepsze. Gdy tylko nastąpi jakieś zdarzenie, na przykład awaria maszyny, to niemal natychmiast poszukuje się nowego, optymalnego rozwiązania.

System oparty na zasadzie uczenia się maszynowego

W ten sposób firma nieustannie dostosowuje plan do realiów panujących w hali produkcyjnej. Korzystając z uczenia maszynowego, producent może bardzo dobrze przewidzieć wymagany czas realizacji danych przejazdów w zależności od faktycznej sytuacji. W ten sposób firma zwiększa wykorzystanie zasobów, zmniejsza liczbę potrzebnych pojazdów i zmniejsza opóźnienia.

Potencjalny rynek rozwiązań dla robotów mobilnych jest już dziś niezwykle atrakcyjny i rośnie w bardzo szybkim tempie. Ciągła optymalizacja prowadzi do zwiększenia wykorzystania zasobów i wydajności procesów. Dzięki zastosowaniu algorytmów AI firma-klient może osiągnąć znaczące efekty. Na przykład liczbę potrzebnych pojazdów, a tym samym inwestycję w sprzęt, można zmniejszyć nawet o 20 procent, a liczbę opóźnionych zamówień zredukować nawet o 60 procent.

Kompaktowy pomysł na zautomatyzowanie niewielkiego magazynu - na przykład miejskiego >>

Producent przekonuje, że SYNA.OS Logistics jest skalowalny pod względem liczby pojazdów i liczby kursów, dzięki czemu można łatwo zakładać poszerzanie zakresu flot w bliższej lub dalszej przyszłości. To istotne, bo przynajmniej część z dzisiejszych systemów osiąga swoje granice przy flotach liczących 40-80 pojazdów. Natomiast SYNA.OS LOGISTICS jest przeznaczony nawet dla flot składających się z ponad 1000 pojazdów, co może się na przykład zdarzyć w czasie „piku” spowodowanego sezonowymi zamówieniami.

Nominacja do IFOY Award 2021 w kategorii: „Startup”

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: IFOY/SYNAOS GmbH

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.