Poznaliśmy zwycięzców IFOY AWARD 2021! Oto sześć wyjątkowych (i skutecznych) rozwiązań

Uroczysta ceremonia rozdania międzynarodowych nagród intralogistycznych odbyła się  (5 lipca) tym razem w miejscu, które zdecydowanie kojarzy się z rywalizacją o trofea - w  Muzeum Piłki Nożnej w Dortmundzie. Na scenie świętowali twórcy sześciu wybitnych innowacyjnych rozwiązań, których wskazało międzynarodowe jury.

IFOY AWARD to  obecnie najważniejsza nagroda w dziedzinie intralogistyki. W 2021 r. (w 9. edycji nagrody) 14 firm z całego świata zgłosiło 17 produktów i rozwiązań. Nagrody trafiły do 6 producentów.

– Zdobywcy nagrody udowodnili, że firmy mogą być innowacyjne także w czasach pandemii. Mogą wprowadzać na rynek najlepsze produkty, które mają znaczący wpływ na przyszłość intralogistyki – mówi Anita Würmser, przewodnicząca jury.

Firma Cargotec, specjalizująca się w wózkach widłowych, zdobyła swoją pierwszą nagrodę IFOY w kategorii „Pojazdy Specjalne”. Statuetkę otrzymała za drugą generację wózka MOFFETT E4-25.3NX, pierwszego na świecie w pełni elektrycznego wózka widłowego podwieszanego do pojazdu. Według oceny jurorów - bezemisyjny i cichy wózek jest wyjątkowy w swojej klasie, a jurorów przekonał w teście IFOY swoją wydajnością i świetnymi osiągami.

Zwycięzcą w kategorii „Automated Guided Vehicle (AGV)” jest filia BMW idealworks, która jest autorem rozwiązania iw.hub. Autonomiczny robot mobilny (AMR), pierwotnie opracowany do użytku wewnętrznego, jest teraz dostępny na szerokim rynku i można go łatwo wdrożyć w ciągu zaledwie dwóch dni.

W kategorii „Special of the Year” nagrodę otrzymało rozwiązanie Smart Pallet Mover (SPM) szwajcarskiej grupy Interroll. Nowy robot do automatyzacji transportu palet w obszarach produkcji i kompletacji zamówień przekonał testerów i jurów nie tylko wysokim stopniem innowacyjności, ale także świetną relacją pomiędzy kosztami i korzyściami.

Nagrodę zdobył również arculus. W kategorii „Oprogramowanie intralogistyczne” jurorów przekonał wyjątkowy system zarządzania flotą arculus Fleet. System umożliwia obsługę pojazdów AGV różnych producentów w jednym obszarze za pośrednictwem interfejsu VDA5050 i otwiera nowe możliwości w dziedzinie pracy  mieszanych flot zautomatyzowanych pojazdów.

W kategorii „Zintegrowane rozwiązania magazynowe” nagrodę otrzymał STILL - za wdrożenie w firmie Danfoss. Dla nowego magazynu produkcyjnego Danfoss Power Electronics firma STILL wdrożyła doskonale skoordynowane rozwiązanie składające się z trzech zautomatyzowanych serii wózków przemysłowych, inteligentnego narzędzia analitycznego iGo oraz systemu bezpieczeństwa ELOshield. W ocenie jury - projekt jest imponującym przykładem tego, jak w przyszłości będą zarządzane zautomatyzowane magazyny.

Aż pięć początkujących firm zakwalifikowało się w tym roku do finału w kategorii „Start-up”. Zaprezentowały one szereg innowacyjnych rozwiązań. Ostatecznie wygrało rozwiązanie Volume WAVE z VOLUME Lagersysteme. Pierwszy na świecie w pełni zautomatyzowany magazyn paletowy z indywidualnym dostępem do każdego miejsca składowania przekonał jurorów swoją całkowicie nową zasadą projektowania oraz profesjonalną realizacją.

Nagroda International Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY Award) przyznawana jest co roku najlepszym produktom i rozwiązaniom intralogistycznym. Ugruntowała ona swoją pozycję jako wskaźnik poziomu opłacalności i innowacyjności. Podstawą do podjęcia decyzji jest trzyetapowy audyt - składający się z protokołu testowego IFOY z około 80 kryteriami, naukowej analizy IFOY Innovation Check oraz praktycznego testu (w tym roku odbył się on w marcu) prowadzonego przez członków międzynarodowe jury.

Faza składania wniosków o nagrodę IFOY Award 2022 (to będzie jubileuszowa, dziesiąta edycja) rozpoczyna się już 1 sierpnia.

 

Tekst: Sebastian Śliwieński, juror IFOY Award

Zdjęcia: IFOY Award

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.