Pojazd specjalny 2022 Roku (IFOY AWARD): ERD 220i (Jungheinrich)

Nagrodę IFOY AWARD 2022 w kategorii „Pojazd specjalny” otrzymała firma Jungheinrich za model ERD 220i.

Do niedawna trzeba było dokonać wyboru, jeśli chodzi o tego typu wózki: albo wybrać kompaktowe urządzenie, albo bezpieczne, albo iść w kierunku, gdzie ergonomia jest najważniejsza. Dzięki nowemu ERD 220i kompromis nie jest już niezbędny. To przede wszystkim dzięki integracji akumulatorów litowo-jonowych wyeliminowana została potrzeba oddzielnej, dużej przestrzeni na tradycyjny akumulator. Daje to oszczędność miejsca (zyskujemy około 300 milimetrów), a to poprawia ergonomię i wpływa na możliwość większej ochrony miejsca pracy operatora.

Zawieszenie platformy, na której stoi operator można łatwo dostosować do jego masy ciała – wszystkie operacje odbywają się za pomocą sześciu przełączników. Regulowane zawieszenie działa po prostu świetnie. Pozycja robocza jest wygodna, a operator czuje się znacznie lepiej chroniony niż ma to miejsce w klasycznym wózku paletowym ze składaną platformą. Wygoda jest również na wysokim poziomie, z możliwością oparcia się o ścianę boczną - z obu stron.

Kolejną innowacją wyróżnionego przez jurorów wózka jest sterowanie dyszlem smartPILOT. Elektryczny układ kierowniczy jest bardzo intuicyjny i ma wygodną automatyczną pozycję środkową do jazdy na wprost. Wysokość można regulować w czterech pozycjach, a widły i maszt podnośnika można łatwo obsługiwać jedną ręką. Nowy interfejs ładowania łączy wózek szybko i łatwo z zewnętrzną szybką ładowarką (do 300 A). Opcjonalnie dostępna jest zintegrowana ładowarka (25 A), która zapewnia elastyczność w każdym gniazdku o napięciu 230 V.

W teście IFOY zadebiutował wózek paletowy z funkcją dwupoziomową. Nie ma więc materiału porównawczego, ale można podkreślić, że ERD 220i łatwo i płynnie przenosi wszystkie ładunki, które są również używane przez testerów w regularnych próbach wózków paletowych. Wózek testowy IFOY 2022 to konkretnie ERD 220i w wersji drivePLUS, który w trybie najmocniejszym (a więc: P3) osiąga o 11,2 procent wyższą wydajność niż średnia testowa w swojej klasie dla pojedynczego przeładunku. Warto podkreślić, że to… druga najwyższa wartość w historii!

Zużycie testowe energii (badanie oparte na 100 paletach) jest o 35 procent niższe od średniej rynkowej. Przy maksymalnej pojemności akumulatora 260 Ah możliwy jest praktyczny czas pracy wynoszący ponad osiem godzin. Dłuższe czasy pracy są możliwe dzięki możliwości łatwego ładowania. W trybach pracy P2 i P1 wydajność pozostaje wysoka, a zużycie spada jeszcze bardziej.

System asystujący operationCONTROL monitoruje kombinację masy ładunku i wysokości podnoszenia – asystując w samodzielnym wybieraniu środka ciężkości ładunku przy 500, 600 lub 700 mm. Funkcja positionCONTROL oferuje różne możliwości wstępnego wyboru wysokości podnoszenia.

Oba cyfrowe systemy wspomagania sprawdzają się w teście podwójnego podnoszenia. W tym teście stwierdzono wzrost wydajności o 31 procent w porównaniu z transportem pojedynczej palety. Dzięki dużo wydajniejszemu transportowi zużycie energii (badane również na 100 palet) jest także zauważalnie niższe. Praktyczny czas pracy w trybie o największej mocy (P3) wynosi do ośmiu godzin i 36 minut.

 

Werdykt IFOY Innovation Check:

ERD 220i przekonuje wszystkich do swoich zalet i jest postrzegany jako faworyt w swojej kategorii.

 

Werdykt testu IFOY:

Praca z wózkami paletowymi nie jest już kompromisem pomiędzy bezpieczeństwem, kompaktowością i ergonomią. Dzięki nowemu ERD 220i firma Jungheinrich wyznacza nowe standardy bezpiecznego, optymalnie chronionego, a jednocześnie superkompaktowego elektrycznego wózka paletowego. Przedstawione rozwiązanie jest pierwszorzędne rynkowo i rzuca prawdziwe wyzwanie konkurencji.

 

Tekst: Warehouse Monitor 

Zdjęcia: IFOY Award / Jungheinrich

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.