AGV/AMR 2022 Roku (IFOY AWARD): Rozwiązanie Locus Robotics AMR

Nagroda IFOY AWARD 2022 w kategorii „Automated Guided Vehicle” (AGV/AMR) trafiła do firmy Locus Robotics. Międzynarodowe jury wybrało autonomicznego robota jako najlepsze rozwiązanie w tej kategorii konkursowej.

Warto wiedzieć, że amerykański dostawca oferuje swoje autonomiczne roboty, które współpracują z pracownikami magazynu, wyłącznie w modelu wynajmu pakietowego. Po skonfigurowaniu z jednorazową „opłatą za uruchomienie”, klient ma do dyspozycji „podstawową flotę robotów” dedykowaną do jego zadań. Jest to średnio od 45 do 50 pojazdów na statystycznego klienta.

Obecnie Locus obsługuje około 80 przedsiębiorstw w około 200 magazynach za pomocą swojego systemu wspomagającego procesy kompletacji. Klienci wywodzą się nie tylko z branży handlu detalicznego, ale także z branży farmaceutycznej i przemysłowej (ABB).

Pobieranie towarów do 45-kilogramowego przemieszczającego się płynnie robota jest niezwykle łatwe: rodzaj i ilość produktów, które mają zostać pobrane w danej lokalizacji i umieszczone na małym nośniku ładunku osadzonym „w robocie”, są bardzo wyraźnie wyświetlane na szczegółowym ekranie dotykowym.

W ocenie testerów IFOY – uczenie się zasad współpracy z robotem jest niezwykle łatwe i intuicyjne. Szczyt sezonu dla Locus to listopad i grudzień, ponieważ branża bożonarodzeniowa z łatwością obciąża detalistów nawałem pracy – pik świąteczny może urosnąć nawet i pięciokrotnie niż w przypadku prac związanych z kompletacją w ciągu roku. W nawale pracy robot Locus działa pragmatycznie i skutecznie, oddzielając pracowników od wózków kompletacyjnych: praca trafia do kompletatorów, czyli jest tu zastosowana klasyczna zasada „towar do osoby”. Jednak nie czeka on nieruchomo ze „stoickim spokojem” przy stałym stanowisku pracy, ale płynnie porusza się po pewnym określonym obszarze, który normalnie nie wychodzi jednak poza alejkę magazynową. To nie tylko oszczędza dużo energii, ale także sprawia, że ​​praca jest o wiele bardziej efektywna i wydajna niż tradycyjne kompletowanie.

Oprogramowanie Locus grupuje zamówienia w celu uzyskania optymalnej trasy kompletacji. W terenie system współpracuje z wysokiej jakości radarem Lidar. System kompletacji zwiększa również produktywność dzięki temu, że człowiek na przykład w ramach jednej pozycji kompletacji spędza tylko 8 zamiast 12 sekund. Co więcej - podczas kompletacji obie ręce pracownika są wolne, tak by mógł swobodnie pobierać produkty.

Zaletą systemu jest jego elastyczność - w razie potrzeby do floty podstawowej, o której mowa była na początku, można łatwo dodać flotę sezonową.

Obecnie w użyciu jest około 8 tys. robotów, z czego około 2 tys. pracują w Europie. Wspomniany „pakiet” polega też na bezproblemowej wymianie robotów podczas konserwacji. W przypadku awarii klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Co trzy miesiące do klienta przyjeżdża tzw. „służba terenowa”, aby sprawdzić, w jakim stanie są roboty i czy nie należy im się serwis.

 

Werdykt IFOY Innovation Check:

Niezwykłe rozwiązanie AMR firmy Locus jest doskonałą odpowiedzią na aktualne wymagania rynku.

 

Werdykt testu IFOY:

Dzięki rozwiązaniom AMR, detaliści, firmy z sektora 3PL, ale także firmy produkcyjne mogą znacznie poprawić swoją efektywność - dzięki zwrotowi z inwestycji wynoszącemu od sześciu do ośmiu miesięcy. Wydajność operacyjna poprawia się dzięki wzorowemu skoordynowaniu współpracy na linii: „człowiek-maszyna”. Jeśli chodzi o innowacyjność, to Locus ma 33 patenty w USA i siedem w Europie (na naszym kontynencie zgłoszono dodatkowe 23 patenty).

 

 

Tekst: Warehouse Monitor 

Zdjęcia: IFOY Award / Locus Robotics

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.