Robot Roku 2022 (IFOY AWARD): robobrain.NEUROS

Nagroda IFOY AWARD 2022 w kategorii „Robot Roku 2022” trafiła do robominds za ich neuronowy system operacyjny robota „robobrain.NEUROS”.

Międzynarodowe jury wybrało ten innowacyjny system operacyjny robota jako najlepsze nowe rozwiązanie w tym segmencie. Jedna platforma, wiele aplikacji, niezależnie od komponentów – tak robominds trafił do Dortmundu na test IFOY.

Zoptymalizowany pod kątem przemysłowego komputera robobrain i jako platforma dla wszystkich robotów, chwytaków i innych rozwiązań z zakresu kinematyki, NEUROS (Neural Robotic Operating System) tworzy środowisko automatyzacji, które jest zorientowane na użytkownika i łatwe w obsłudze. Co ważne – właściwie do zastosowania w dowolnej branży i w firmach różnej wielkości.

W uprzemysłowionym systemie operacyjnym każda funkcja elementów robota staje się umiejętnością. Zasada modułowa dotyczy zarówno oprogramowania, jak i sprzętu. Jedną z umiejętności jest na przykład kompletacja zamówień. W konfiguracji testowej można było wyświetlić kilka aplikacji: paletyzacja, rozpoznawanie skrzynek, itp.

Twórcy systemu nie postrzegają siebie jako integratora systemów, ale jako kogoś, kto rozwiązuje problemy – i tak też działa sam system. Dlatego też uwaga nie skupia się na przykład na samym chwytaku, ale zawsze na aplikacji, na zastosowaniu. Umiejętności z kolei są łatwe do zdobycia: w sklepie robominds Skill Store, można je indywidualnie dostosować lub rozwijać dzięki zestawowi robominds Skill Software Development Kit (SDK). Istnieją na przykład „umiejętności widzenia” (takie jak pobieranie przedmiotów lub pobieranie z pojemnika), „umiejętności sterowania” – służąca do prostego programowania robotów lub zarządzania flotą kilku zestawów robotów. Są też chociażby „umiejętności kierowcy” dla różnych robotów, chwytaków, kamer, itp.

W czasach krótszych cykli życia produktów i wielkości produkcji sprowadzonych do wielkości partii wynoszących: jeden element, elastyczne procesy stawiają coraz to nowe wymagania w zakresie produkcji i przepływu materiałów. I tak dzieje się w przypadku niemal wszystkich firm produkcyjnych. Dlatego zawsze na pierwszy plan wysuwają się procesy – to właśnie proces jest właściwie rdzeniem nowoczesnej produkcji. I tu właśnie pojawia się robobrain.NEUROS: cenna wiedza o procesie staje się łatwiej dostępna dzięki systemowi operacyjnemu robota. Jednocześnie gwarantowane jest  bezpieczeństwo danych, ich integralność (zaufana sztuczna inteligencja), co jest niezbędne w świecie cyfrowym, a zwłaszcza w środowisku produkcyjnym. Transformacja w kierunku procesów adaptacyjnych wpływa na wszystkie procesy w produkcji przepływu materiałów lub towarów. W szczególności w robotyce wykorzystywany jest potencjał elastycznych zastosowań, które w ten sposób stają się coraz bardziej zróżnicowane i znajdują zastosowanie w różnych środowiskach.

Warto podkreślić, że robobrain.NEUROS jest już wykorzystywany przez korporacje z różnych branż, zwłaszcza motoryzacyjnej, farmaceutycznej i diagnostycznej oraz intralogistyki / logistyki.

Elastyczne systemy są w pewien sposób niezależne od sprzętu. Oznacza to, że można stosować standardowe komponenty i dostosowywać proces przez cały okres ich eksploatacji. Oznacza to, że aplikacje można nie tylko wdrażać w sposób oszczędny, ale także zabezpieczać swoje inwestycje na przyszłość. Te same zalety dotyczą również obszarów uruchomienia i zdolności operacyjnej – nieskomplikowane, szybkie i dalekosiężne, a wszystko to dzięki sztucznej inteligencji (AI).

 

Werdykt IFOY Innovation Check:

Znaczenie rynkowe neutralnego dla producenta i niezawodnego systemu operacyjnego robotyki, z natywną obsługą procesów opartych na sztucznej inteligencji, można sklasyfikować jako bardzo wysokie. Umiejętności robotów, możliwość wykorzystania danych, oferują klientom innowacyjną wartość dodaną. Nawet jeśli nie wszystkie pomysły są całkowicie nowe, ich wysokiej jakości realizacja w NEUROS stanowi nową jakość.

 

Werdykt testu IFOY:
Neuronowy system operacyjny robota robobrain.NEUROS może służyć jako platforma dla następnej generacji automatyzacji w logistyce. Może być on używany do tworzenia środowiska automatyzacji, które jest łatwe w użyciu, ekonomiczne i pozwala na oszczędne gospodarowanie zasobami.

 

Tekst: Warehouse Monitor 

Zdjęcia: IFOY Award / robominds

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.