ID Logistics zostaje na dłużej w parku P3 Mszczonów

P3 - długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych – przedłużył 23 września 2019 r. umowę z firmą ID Logistics (IDL) na wynajem ponad 47 000 m2 powierzchni magazynowo – biurowej w parku P3 Mszczonów.

ID Logistics (IDL), europejski lider w dedykowanej logistyce kontraktowej, jest obecny w dwóch parkach należących do P3. W P3 Mszczonów prowadzi działalność od 2015 roku, natomiast od kwietnia br. firma obecna jest także w parku P3 Piotrków, gdzie wynajmuje ponad 13 000 m2. Oba obiekty zostały w pełni dostosowane do potrzeb klienta. Od 2020 roku ID Logistics będzie również obsługiwać nowe centrum dystrybucyjne PepsiCo o powierzchni ponad 58 000 m2, które jest obecnie budowane przez P3 w parku w Mszczonowie.

Projektując obiekt BTS dla naszych klientów, zawsze staramy się dostosować do ich wymagań. Dla ID Logistics kluczowa była duża przestrzeń składowania, dlatego w parku P3 Mszczonów wybudowaliśmy magazyn o ponadstandardowej wysokości – 12 m, co pozwoliło na zwiększenie pojemności aż o 20%. Bardzo się cieszę, że oddany przez nas obiekt 4 lata temu nadal spełnia wszystkie wymagania ID Logistics i niezmiennie sprzyja rozwojowi firmy, co potwierdza przedłużenie umowy najmu na kolejne długie lata.” – mówi Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Magazyn firmy IDL w parku P3 Mszczonów o powierzchni ponad 47 000 m2 został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – wykorzystano m.in. panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych, oświetlenia LED czy systemy solarne wspomagające ogrzewanie wody bytowej.

Zarówno doskonała lokalizacja parku P3 Mszczonów, jak i powierzchnia spełniająca nasze wymagania sprawiły, że zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę z P3. Park P3 Mszczonów znajduje się w strategicznej dla nas lokalizacji – w niedalekiej odległości od Warszawy i z łatwym dostępem do miast regionalnych Polski. Dużym atutem tego miejsca jest droga ekspresowa S8 łącząca Wrocław z Białymstokiem, która pozwala nam na sprawną dystrybucję produktów w kraju.”- mówi Yann Belgy, Dyrektor Generalny ID Logistics w Polsce.

P3 Mszczonów jest parkiem logistycznym położonym na południowy zachód od Warszawy, przy trasie S8, w pobliżu drogi E77 i autostrad: A2 i A1. Obecnie na jego terenie trwa budowa magazynu centralnego dla PepsiCo, a deweloper posiada także grunt pozwalający na rozbudowę inwestycji o dodatkowe 127 000 m2. Wśród najemców parku są także firmy tj. Fiege czy Jeronimo Martins Polska.

P3 to długoterminowy właściciel i deweloper europejskich nieruchomości magazynowych z ponad 4,3 mln m2 aktywów, którymi zarządza i rozległym bankiem ziemi do dalszego rozwoju. P3 prowadzi działalność w 12 krajach i od ponad dwóch dekad inwestuje i rozwija się na rynkach europejskich. Z siedzibą w Pradze, P3 zatrudnia ponad 160 osób w 10 biurach w kluczowych miastach europejskich, oferując zintegrowane usługi w zakresie gruntów, budownictwa i opieki posprzedażnej. P3 jest w całości własnością GIC. Więcej informacji na temat P3 można znaleźć na stronie www.p3parks.com

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.