P3 kupuje działki w Warszawie pod logistykę miejską

P3, długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych, powiększył swoje portfolio o dwie działki miejskie położone w aglomeracji warszawskiej, na których powstaną parki P3 Warsaw I oraz P3 Warsaw II. Logistyka miejska to kolejny kierunek intensywnych działań dewelopera w Polsce.

Nowe projekty są odpowiedzią na oczekiwania rynku, w tym dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, która w związku z ciągłym umacnianiem swojej pozycji i dalszą ekspansją potrzebuje dobrze zlokalizowanych magazynów, także w granicach administracyjnych największych aglomeracji, aby móc jak najszybciej dostarczać zamówienia do klientów końcowych.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: „Dostrzegamy ogromny potencjał rynku magazynowego w regionie Mazowsza. Wg analiz rynkowych już teraz blisko ¼ powierzchni magazynowej dla branży logistycznej  jest ulokowana właśnie tutaj.[1] Decyzję o powiększeniu naszego portfolio o tereny przeznaczone dla logistyki miejskiej podjęliśmy ze świadomością rosnącej popularności zamówień on-line i coraz wyższych wymagań konsumentów dotyczących czasu dostawy. W tym kontekście ważne jest lokowanie centrów dystrybucji jak najbliżej klienta końcowego. Centralne położenie nabytych przez P3 działek, bardzo dobra infrastruktura w ich pobliżu oraz możliwość dotarcia do ponad 2,6 mln potencjalnych klientów docelowych mieszkających w aglomeracji warszawskiej, są odpowiedzią na potrzeby coraz większego grona naszych najemców”.

Grunty, które zasiliły portfolio P3, znajdują się w strategicznych lokalizacjach. Planowane na nich obiekty wielu firmom pozwolą na usprawnienie ostatniego etapu łańcucha dostaw coraz częściej decydującego o ich przewadze konkurencyjnej. Położenie inwestycji po dwóch przeciwnych stronach miasta pozwoli obsłużyć cały obszar aglomeracji warszawskiej i okolic. Pierwszy z parków – P3 Warsaw I powstanie przy południowej granicy Warszawy, w gminie Lesznowola, oddalonej o ok. 13 km od obwodnicy i 8 km od drogi ekspresowej S8. Projekt zakłada realizację dwóch budynków BTS o łącznej powierzchni ponad 80,000 m2. Obiekty będą miały ponadstandardową wysokość 12 m w świetle oraz zwiększoną nośność posadzki - 7,5 t/mkw.

Z kolei teren, na którym powstanie park P3 Warsaw II, znajduje się przy ul. Faradaya w Warszawie. Obszar ten jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi rejonami Warszawy dzięki przystankom linii autobusowych i tramwajowych oraz drogi ekspresowej S8. Dwa obiekty typu BTS będą miały łączną powierzchnię 24,000 m2. Ich wysokość w świetle wyniesie 10 m, a nośność posadzki 5t/mkw. Minimalna wielkość wynajmowanych jednostek wyniesie 1,350 m2.

Zarówno w obiektach magazynowych w ramach P3 Warsaw I, jak i P3 Warsaw II, zostaną zastosowane rozwiązania energooszczędne, takie jak oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI, krany z perlatorami na podczerwień oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Wszystkie magazyny będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Very Good.

W obecnym portfolio P3 w województwie mazowieckim mieszczą się już nieruchomości w takich lokalizacjach jak Błonie, Mszczonów oraz Grodzisk Mazowiecki

 

P3 Logistic Parks

P3 to długoterminowy zarządca i deweloper nieruchomości magazynowych w Europie. Zarządza aktywami o powierzchni ponad 6 mln m² oraz bankiem ziemi przeznaczonym do dalszej rozbudowy. P3 prowadzi działalność w 11 krajach i od prawie dwudziestu lat inwestuje i rozwija się na rynkach europejskich. Główna siedziba P3 znajduje się w Pradze. P3 zatrudnia ponad 160 osób pracujących w 9 biurach w najważniejszych miastach europejskich. P3 oferuje klientom zintegrowane usługi deweloperskie oraz usługi zarządzania aktywami i nieruchomościami. Więcej informacji na temat P3 można znaleźć na stronie www.p3parks.com

 

[1] Colliers Raport Market Insights III kw. 2020

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.