CTP wybuduje sieć parków logistycznych - 200 mln euro na start

CTP, deweloper obiektów przemysłowych, nawiązuje strategiczne partnerstwo z działającym w Polsce MDC², by wybudować rozsiane po całej Polsce parki biznesowe z pełnym serwisem. Budowa pierwszych trzech obiektów rozpocznie się już w pierwszym kwartale 2021 roku. W pierwszym roku realizacji projektu CTP zainwestuje 200 mln euro.

Przeczytaj i dowiedz się:

  • Jaki plany i motywację ma deweloper przemysłowy
  • Na czym polega projekt współpracy z MDC²

Firma CTP, należąca do czołówki deweloperów obiektów przemysłowych, mająca w swoim portfolio 6,3 mln mkw., wprowadza do Polski swoją sieć CTPark.

– Polska to największa gospodarka w Europie Środkowej i Wschodniej, która ma strategiczne położenie i znajduje się niedaleko Niemiec, dlatego jest niezmiernie atrakcyjna z punktu widzenia logistyki – wyjaśnia Remon Vos, prezes CTP. – Roboty budowlane rozpoczniemy w Warszawie i Katowicach, a jednocześnie będziemy poszukiwać kolejnych miejsc w Polsce, w których mogłyby powstać najnowocześniejsze, zrównoważone parki dla 700 naszych klientów. Docierają do nas sygnały, że zapotrzebowanie na obiekty logistyczne i przemysłowe w regionie Warszawy i innych dużych polskich miast jest ogromne.

CTP będzie realizować w Polsce ogłoszony na początku lutego 2021 projekt we współpracy z MDC², deweloperem obiektów logistycznych, mającym swoje biura w Warszawie i Katowicach.

– Polska to drugi pod względem tempa wzrostu rynek logistyczny w Europie, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli odegrać znaczącą rolę w realizacji działań ekspansyjnych CTP – mówi Hadley Dean, założyciel MDC².

MDC² to zespół doświadczonych ekspertów z branży nieruchomości, który w ciągu ostatnich 15 lat zrealizował parki logistyczne o powierzchni ponad trzech mln mkw.

CTP działa aktywnie na siedmiu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, tj. w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Serbii, na Węgrzech, w Bułgarii i Polsce. Firma posiada w swoim portfolio 6,3 mln mkw., kolejnych 700 tys. m kw. jest w trakcie realizacji, tym samym do 2023 roku najprawdopodobniej uda jej się przekroczyć 10 mln mkw. całkowitej powierzchni najmu.

Tekst: Warehouse Monitor / CTP

Zdjęcie: CTP

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.