W Krakowie ruszy produkcja Paczkomatów® i centrum badawczo-rozwojowe InPost

Nowy park powstanie tuż przy węźle Balice II A4 i będzie dostępny już latem 2021 roku

Panattoni, deweloper rynku nieruchomości przemysłowych dostarczy powierzchnię dedykowaną produkcji Paczkomatów® InPost i rozbuduje centrum badawczo-rozwojowe firmy. Fabryka powstanie w ramach nowo tworzonego parku City Logistics Kraków Airport, zajmie łącznie 7230 mkw. i będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne.

Firma wynajęła 7230 mkw., z czego na produkcję przeznaczonych jest 5800 mkw., a na biura 1432 mkw. W City Logistics Kraków Airport - oprócz produkcji Paczkomatów® (włączając w to elektromontaż modułów z ekranami dotykowymi) - rozbudowane zostanie centrum badawczo-rozwojowe z dwoma laboratoriami i showroomem.

To już ćwierć miliona metrów kwadratowych

Realizacja obiektu produkcyjnego dla InPost w ramach parku Panattoni to już kolejna współpraca obu firm – dotychczas operator logistyczny wynajął łącznie 250 tys. mkw., z czego ponad 9 000 mkw. w innym krakowskim parku dedykowanym logistyce miejskiej - City Logistics Kraków I.

– Kolejny raz ogłaszamy inwestycję w Krakowie, która wpisuje się w ostatnią milę, a dodatkowo będzie zlokalizowana przy lotnisku – mówi Robert Dobrzycki, CEO Panattoni. – Kraków charakteryzuje ograniczona podaż gruntów, skutkująca ich relatywnie wysokimi cenami, a drugie co do wielkości miasto w Polsce pod względem obszaru, jak i liczby mieszkańców powinno posiadać własne zaplecze magazynowe. Dlatego jestem przekonany, że City Logistics Kraków Airport pozwoli rozwinąć skrzyła wielu podmiotom.

Stanie się tak między innymi ze względu na dostępną w ramach City Logistics Kraków Airport formułę Small Business Units. Moduły o minimalnej powierzchni 1200 mkw. będą dostępne już w lipcu 2021 r.

Deweloper przechodzi na zieloną energię i ma ambitny plan na lata 2021-2025>>

Zasilanie dzięki panelom fotowoltaicznym

– Rozbudowa naszej infrastruktury to nie tylko nowe lokalizacje Paczkomatów® – chcemy powiększać w tym roku sieć o 100 maszyn tygodniowo. Obok nowych sortowni i centrów logistycznych oraz inwestycji w IT – naszym priorytetem jest umocnienie pozycji czołowego producenta maszyn w Europie. Dzięki temu możemy szybko wprowadzać nowe, innowacyjne rozwiązania w naszych maszynach i jako pierwsi testować pomysły, których nikt jeszcze nie zastosował na rynku – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

City Logistics Kraków Airport, jak wszystkie nowo powstające inwestycje Panattoni w ramach portfolio własnych parków, przejdzie proces certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Wokół przeszklonych biur budynku powstaną przestrzenie zielone i strefy relaksu oraz infrastruktura rowerowa, a roślinność będzie dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych.

Powierzchnia dla firmy Inpost wyposażona zostanie w instalację fotowoltaiczną, a pracownicy firmy będą mieli zwiększony dostęp do światła dziennego nie tylko dzięki dodatkowym świetlikom w dachu, ale i bocznemu doświetleniu elewacyjnemu.

Tekst: Warehouse Monitor / Panattoni

Zdjęcie: Panattoni

Chcesz wiedzieć więcej o rynku magazynowym? Zapisz się na nasz merytoryczny cotygodniowy newsletter>>

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.