Pod Ostródą powstał wyspecjalizowany magazyn na żywność (trzy chłodnie, mroźnia) dla Animex Foods

Firma Panattoni zakończyła budowę obiektu typu BTS dla Animex Foods, największej w Polsce firmy spożywczej, producenta i eksportera mięsa. Budynek o powierzchni 10 153 m kw. powstał pod Ostródą w województwie warmińsko-mazurskim i spełnia bardzo wysokie normy związane z przechowywaniem żywności.

Budynek został przekazany Animex Foods z końcem marca 2021 r.

– Mimo trwającej pandemii i sroższej niż ostatnio zimy, udało się nam go ukończyć w terminie. Obiekt wymagał spełnienia wysokich norm technicznych oraz pozyskania certyfikatów potwierdzających, że przechowywana tutaj żywność będzie bezpieczna – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni

Case study: 40 tys. miejsc magazynowych na… 80 metrach kwadratowych – kulisy projektu dla MSC Technologies >>


Nowe centrum magazynowo-dystrybucyjne powstało na działce o powierzchni 2,7 hektara w Tyrowie pod Ostródą. Na powierzchni ponad 10 tys. mkw. znalazły się m.in. trzy chłodnie (z temperaturą od 0 do +6 °C), mroźnia z temperaturą kontrolowaną na poziomie -22 °C oraz magazyn suchy.
– Nowe centrum magazynowe i dystrybucyjne powstało niedaleko jednego z naszych kluczowych zakładów przetwórczych. Dzięki niemu będziemy mogli zwiększyć możliwości operacyjne  pobliskiego zakładu oraz poprawić efektywność łańcucha dostaw. Kluczowa jest bliskość naszych dostawców oraz natychmiastowy dostęp do drogi ekspresowej S7 (Warszawa-Gdańsk), a tym samym portu morskiego w Trójmieście – mówi Łukasz Dominiak, Dyrektor ds. Public i Government Relations Animex Foods.

W Krakowie ruszy produkcja Paczkomatów® i centrum badawczo-rozwojowe InPost >>

Najnowsza inwestycja ma wzmocnić dalszy rozwój Animex Foods i poprawić jego konkurencyjność. Firma jest liderem na rynku mięsa wieprzowego, drobiu i przetworzonych produktów mięsnych w Polsce. Należą do niego takie marki jak Krakus, Morliny, czy Berlinki. Od 1999 roku Animex Foods jest częścią międzynarodowego giganta branży spożywczej Smithfield Foods, a od 2013 r. WH Group - największego na świecie producenta wieprzowiny.

 

Tekst: Redakcja Warehouse Monitor

Zdjęcie: Panattoni

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.