Rusza nowy zakład produkcyjny Spread Group w Legnicy - będzie dla firmy centralnym magazynem europejskim

Po 13 latach na północy miasta firma Spread Group przenosi się do nowoczesnej, niedawno wybudowanej hali w Panattoni Park Legnica, w południowej części miasta. Budynek o łącznej powierzchni prawie 11 000 mkw. oferuje miejsce na większy magazyn, rozbudowany park maszynowy z różnymi technologiami druku i więcej biur.

– Otwierając nową lokalizację, optymalizujemy naszą logistykę na terenie Europy. Obiekt w Legnicy jest teraz centralnym magazynem dla naszej produkcji w Niemczech, Czechach i Polsce. Dotychczas dysponowaliśmy około 4,5 tys. miejsc paletowych. Tę pojemność możemy teraz podwoić lub nawet potroić. Przeprowadzka była naszym wspólnym dokonaniem! Jestem bardzo dumny z całego zespołu, który pomimo przeciwności w ciągu ostatnich 12 miesięcy, doprowadził do terminowego uruchomienia naszego nowego, ważnego strategicznie zakładu produkcyjnego – mówi Hanne Dinkel, dyrektor ds. dostaw dla klienta w Spread Group.

Uproszczona organizacja magazynowania i produkcji

Inwestycje podkreślają też zaangażowanie Spread Group w rozwój technologii druku. Oprócz maszyn do druku folią, termosublimacji, druku plakatów i naklejek, zainstalowane zostały również najnowocześniejsze cyfrowe drukarki do druku bezpośredniego. Nowo zaprojektowane maszyny do druku na wyrobach poliestrowych oraz maszyny do haftowania odzieży także już niedługo przeniosą się do tej lokalizacji. 

Case study: Pojemniki od bekuplast niczym kostki domina w projekcie Onninen >>

– Hala produkcyjna i magazynowa znajdują się teraz na jednym poziomie, co optymalizuje i upraszcza całą organizację i produkcję. Dodatkowo, nowa lokalizacja jest bardzo dobrze połączona komunikacyjnie z Autostradą A4, z czego korzystają nasi dostawcy i pracownicy oraz dostawcy usług logistycznych – mówi Ewa Ziemba, dyrektor ds. produkcji w Legnicy

Cały czas trwa rekrutacja nowych specjalistów

– Rynek legnicki należy do regionu wrocławskiego - jednej z najlepszych lokalizacji logistycznych Polski – ocenia Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni. – Dotychczas nie dysponował on nowoczesną powierzchnią magazynowo-produkcyjną adresowaną do wielu najemców. Dlatego cieszę się, że dzięki naszej inwestycji Panattoni Park Legnica, zyskał nie tylko region i lokalny rynek pracy, ale takie przedsiębiorstwa jak Grupa Spread, która właśnie uruchomiła zakład produkcyjny o strategicznej roli dla europejskiej działalności firmy.

Przy produkcji w Legnicy pracuje obecnie około 200 pracowników, niektórzy od wielu lat. Przeprowadzka pozwoliła Grupie Spread przyciągnąć nowych pracowników, a zespół cały czas poszukuje kolejnych - od zatrudnianych sezonowo po specjalistów. Legnica jest jednym z pięciu miejsc produkcji Grupy Spread. W 2020 r. w oddziałach firmy wydrukowano łącznie 9,8 miliona produktów i wysłano je do klientów na całym świecie. Dostawca druku na żądanie planuje dalsze zwiększenie liczby dostarczanych produktów w 2021 r.

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: Spread Group

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.