Park P3 Poznań w 100% wynajęty - do grona klientów dołączyły firmy: Green Factory Logistics i Colian Logistic

P3, inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych, wynajął w całości pierwszą fazę hali DC9 w parku P3 Poznań. Wśród najemców obiektu znajdują się Green Factory Logistics (5510 mkw) oraz Colian Logistic (4800 mkw). Tym samym cały park P3 Poznań liczący 200 tys. mkw jest w pełni skomercjalizowany.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie były oczekiwania klientów-najemców?
  • Jakiego typu rozwiązania - np. dotyczące ekologii - zastosowano w poznańskim centrum magazynowym?

– Poznań jest jednym z najpopularniejszych parków logistycznych w naszym portfolio, o czym świadczy wynajęcie całej dostępnej powierzchni – mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.  W planach mamy jego dalszą rozbudowę. Dysponujemy gruntem, który pozwoli na powiększenie parku o 200 tys. mkw. oraz posiadamy niezbędne pozwolenia na budowę, dzięki czemu szybko możemy rozpocząć kolejne inwestycje.

Green Factory Logistics to jeden z wiodących operatorów logistycznych na rynku usług chłodniczych, specjalizujący się w transporcie produktów świeżych. To już kolejny magazyn tej firmy w parkach P3, główna baza logistyczna Green Factory Logistics o powierzchni blisko 8000 mkw. znajduje się w parku P3 Błonie.  W nowo wybudowanym obiekcie powierzchnia została w pełni dostosowana do oczekiwań firmy.  Na terenie magazynu znajdują się m.in. agregaty chłodnicze i mroźnia. Budynek spełnia również wymogi certyfikacji BREAM na poziomie very good. Przy jego realizacji użyte zostały panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynie zainstalowano energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI, a krany w łazienkach uruchamiane są na podczerwień. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Atlas Ward.

400 drzew + 32 miejsca rowerowe + 5 stacji ładowania aut + 5 domków dla owadów = zielony magazyn P3 dla InPostu >>

– Charakter prowadzonej przez nas działalności opiera się na bezpiecznym magazynowaniu i przewozie żywności, przez co wymagamy odpowiednich standardów i zastosowania niezawodnych rozwiązań – mówi Paweł Lorek, Dyrektor Operacyjny Green Factory Logistics. 

Drugim najemcą nowo budowanej hali zostanie Colian Logistic, spółka świadcząca usługi transportowe i logistyczne, głównie z obszaru logistyki kontraktowej. W parku P3 Poznań firma funkcjonuje od 2017 r. W nowym budynku na powierzchni 4800 mkw. znajdzie się magazyn i biuro.

 Położenie magazynów w kluczowych punktach kraju sprawia, że z łatwością możemy zapewnić naszym klientom terminowy transport. Nasza obecność w parku P3 Poznań wpisuje się w realizację tych założeń – mówi Daniel Nowicki, Członek Zarządu Collian Logistic.

Park P3 Poznań to jeden z największych obecnie parków logistycznych w Wielkopolsce z ponad 200 tys. mkw. istniejącej powierzchni magazynowo – biurowej. W drugiej fazie inwestycji deweloper posiada pozwolenie na budowę kolejnych 200 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

 

Tekst: Redakcja Warehouse Monitor

Zdjęcia: P3

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.