Rozbudowa i automatyzacja legnickiej fabryki urządzeń techniki przeładunku firmy Hörmann

Liczne inwestycje w rozwój technologii i automatyzację procesów produkcyjnych pozwalają na zwiększenie wydajności i skrócenie terminów dostaw.

Z artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego firma zdecydowała się na inwestycję?
  • Jakie – konkretnie – rozwiązania są produkowane w Legnicy?

W związku z obserwowanym od lat przenoszeniem biznesu i handlu do Internetu ciągle rośnie rola łańcuchów dystrybucyjnych, w których kluczowe są różnej wielkości centra logistyczne. Pandemia nasiliła to zjawisko. Stąd na rynku znacznie zwiększa się zapotrzebowanie na urządzenia techniki przeładunku. Zakład produkcyjny firmy Hörmann w Legnicy, dla którego ostatnie lata były okresem wielu inwestycji w rozwój technologii, od dłuższego już czasu zwiększa moce produkcyjne.

Założona ponad dziesięć lat temu w południowo-zachodniej Polsce fabryka jest nieustannie rozbudowywana. Obecnie zatrudnia kilkuset pracowników, a jej powierzchnia produkcyjna zajmuje ponad 40 tys. mkw.

Case study: Jak zautomatyzowano wielokanałowe centrum dystrybucyjne firmy Engelbert Strauss? >> 

Zakład przede wszystkim produkuje urządzenia techniki przeładunku, głównie rampy przeładunkowe. Ponadto produkowane są tam również niestandardowe bramy garażowe do garaży zbiorczych, uchylne bramy fasadowe, a także drzwi z profili rurowych oraz niektóre elementy systemów kontroli wjazdu.

Zakład stawia na innowacyjność  i najnowocześniejsze technologie. Pracochłonne, złożone procesy, które jeszcze kilka lat temu angażowały wielu pracowników, dziś  w dużym stopniu są zautomatyzowane. Wiele prac wykonują roboty,  a automatyczne systemy przenośników i komputerowe systemy sterowania produkcją dodatkowo podnoszą wydajność linii produkcyjnych.

Dzięki wykorzystywaniu najnowocześniejszych inteligentnych rozwiązań fabryka oferuje bardzo krótkie terminy produkcji. Szybką realizację wszelkich zamówień ułatwia ponadto fakt, że od ubiegłego roku zakład jest w pełni zintegrowany i za pomocą systemu SAP połączony z Centralą w Niemczech.

 

Tekst: Warehouse Monitor / Industrial Monitor

Zdjęcia: Hörmann

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.