40 tys. mkw. i 2500 miejsc pracy - we Wrocławiu powstanie fabryka rozwiązań stosowanych w stomatologii i ortodoncji

Firma Panattoni wybuduje pierwszy w Europie zakład produkcyjny globalnemu dostawcy technologii dla ortodoncji i stomatologii odtwórczej na rynku EMEA - inwestycja o powierzchni ok. 40 tys. mkw. powstanie we Wrocławiu i zostanie otwarta już w styczniu 2022 r. Zatrudnienie tam znajdzie 2,5 tys. osób.

Fabryka powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację LEED na poziomie Gold. Obiekt pozwoli obsłużyć region EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) i dotrzeć do nawet 150 mln potencjalnych klientów. Panattoni zbuduje fabrykę o powierzchni 40 tys. mkw., z czego 20 tys. mkw. zajmie strefa produkcyjna. Zakład powstanie w formule BTO w magazynowo-handlowym zagłębiu Wrocławia, czyli dzielnicy Psie Pole.

Rozbudowa i automatyzacja legnickiej fabryki urządzeń techniki przeładunku firmy Hörmann >>

Ponadto inwestor skorzysta z tzw. clean roomu, czyli pomieszczenia o ściśle kontrolowanych parametrach środowiskowych. W zakładzie firma będzie produkować przede wszystkim aparaty ortodontyczne, a nowa fabryka pozwoli dostarczyć na kolejne rynki przezroczyste, zdejmowane nakładki stosowane w prostowaniu zębów, produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D.

– To dla nas ogromna nobilitacja, że kolejne globalne przedsiębiorstwo podejmując tak ważny krok w rozwoju stawia na współpracę z Panattoni – komentuje Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni. –Inwestycja cieszy także ze względu na jej wpływ na region, postrzeganie Polski na świecie i przede wszystkim lokalny rynek pracy. Ponadto będzie stanowiła wzór zrównoważonego budownictwa.

Rusza nowy zakład produkcyjny Spread Group w Legnicy - będzie dla firmy centralnym magazynem europejskim >>

Zgodnie z „zielonymi regułami”

Inwestycja przejdzie certyfikację w amerykańskim systemie LEED - na poziomie Gold. W obiekcie planowane są systemy pozwalające na znaczny odzysk ciepła oraz wody, a także wyraźnie ograniczające zużycie energii. Ponadto dzięki zastosowanym technologiom uda się ograniczyć zużycie dwutlenku węgla. Deweloper zadba również o komfort pracowników przez zwiększony dopływ światła oraz odpowiednią akustykę obiektu. Na terenie inwestycji powstaną zielone strefy relaksu, a użytkownicy budynku skorzystają także z infrastruktury dla rowerzystów, czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcie: Panattoni

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.