Sieć sklepów niespożywczych Action otworzyła drugie centrum dystrybucyjne w Polsce

W czwartek 9 lutego międzynarodowa sieć sklepów Action otworzyła swoje drugie centrum dystrybucyjne w Polsce - zlokalizowane w Bieruniu (woj. śląskie). Jest to jedenasty tego typu obiekt logistyczny firmy w Europie i pierwszy poza Holandią całkowicie zarządzany przez Action.

Action otworzył swój pierwszy sklep w Polsce w 2017 roku. Na terenie kraju działa 176 marketów, a marka jest obecna we wszystkich województwach. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w Bieruniu to kolejna duża inwestycja, która będzie wspierać dalszą ekspansję Action w Polsce.

– Dynamiczny rozwój Action rozpoczął się wraz z wejściem na polski rynek, co pokazuje, że Polacy pokochali zakupy w naszych sklepach m.in. za często rotujący asortyment, niskie ceny i dobrą jakość – ocenia Sławomir Nitek, Dyrektor Generalny Action Polska. - Jestem bardzo dumny z tego, co udało nam się osiągnąć z polskim zespołem pracującym zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych. Plany dotyczące dalszego rozwoju Action w Polsce są nadal ambitne.

 

Sieć sama zarządza swoim centrum

Centrum dystrybucyjne w Bieruniu to pierwszy tego typu obiekt poza Holandią, który jest w pełni zarządzany przez Action. Wszystkie operacje w magazynie są zarządzane przez Action.

Budynek ma powierzchnię 60 800 mkw., z czego ponad 58 tys. mkw. to powierzchnia magazynowa z miejscem na składowanie 56 tys. palet. Pozostałe 2,5 tys. mkw. to  pomieszczenia biurowe i socjalne. Centrum dystrybucyjne będzie obsługiwało do 200 sklepów w całej Polsce. Bieruń zapewnia dobrą infrastrukturę i doskonałą lokalizację, przez co będzie wspierać rozwój Action oraz zaopatrywać już istniejące, jak i przyszłe sklepy w Polsce. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy ponad 200 miejsc pracy w regionie. 

 

Action + Panattoni = zielony magazyn

Action i międzynarodowy deweloper powierzchni magazynowych Panattoni zaplanowali centrum dystrybucyjne ze szczególną troską o środowisko naturalne.

– W projekcie budynku połączyliśmy funkcjonalność i dbałość o zrównoważony rozwój, uwzględniając jak najwięcej aspektów przyjaznych dla środowiska - od użytych materiałów, po detale konstrukcyjne i zainstalowane na terenie budynku urządzenia – wyjaśnia Sławomir Nitek.

Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”, z rekordową jak dotąd liczbą punktów w tej kategorii w Polsce – 77,1 procent. Centrum dystrybucyjne w Bieruniu korzysta z wielu rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej, takich jak panele słoneczne do podgrzewania wody, panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, inteligentne liczniki energii i wody, energooszczędne oświetlenie LED w budynku i jego otoczeniu oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: Action

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.