WarehouseLAB: LOGISTYKA 4.0 - fotorelacja

Za nami kolejna edycja warsztatów menadżerskich WarehouseLAB: LOGISTYKA 4.0 „Automatyzacja i informatyzacja procesów intralogistycznych”. Uczestników i Partnerów WarehouseLAB gościliśmy w dniach 24-25 października br. w Hotelu Ambasador Centrum w Łodzi.

Warsztaty z cyklu WarehouseLAB to nowatorskie na polskim rynku spotkanie biznesowe decyzyjnych osób odpowiedzialnych za logistykę magazynową z projektantami, wdrożeniowcami i dostawcami rozwiązań automatycznych oraz systemów IT dedykowanych temu obszarowi. Podczas dwóch 2 dni merytoryczno-biznesowego spotkania, najważniejsi na polskim rynku dostawcy rozwiązań automatycznych oraz wdrożeniowcy systemów informatycznych prezentują funkcjonalności systemów do zarządzania magazynem oraz rozwiązania technologiczne dla logistyki magazynowej. Kilkudziesięciu Uczestników pracuje, podczas sesji warsztatowych, nad optymalnymi funkcjonalnościami na linii magazyn – zarządca – system IT i automatyzacja procesów.

Partnerami marcowej edycji WarehouseLAB były firmy: Consafe Logistics, Kardex Remstar, Logisystem, Mantis Polska, SICK, Slimstock oraz Bekuplast.

Eksperci Consafe Logistics: Magdalena Naber i Krzysztof Kalisz podczas warsztatów zaprezentowali, posługując się praktycznymi przykładami, jak optymalizować wykorzystanie zasobów oraz w jaki sposób przekłada się to na korzyści finansowe firmy.

Krzysztof Nowakowski z firmy Kardex zaprezentował innowacyjne rozwiązania wspierające szybką i bezbłędną kompletację zamówień na przykładzie systemu wertykalnych modułów buforowych służących do przenoszenia plastikowych pojemników. 

Dariusz Szymański, prezes firmy Logisystem omówił nowe technologie w magazynowaniu i kompletacji E-commerce i Retail, dokonał analizy procesu kompletacji w układzie antresolowym, w magazynie automatycznym oraz przedstawił przykładowe wdrożenia systemów.

Firmę Mantis Polska reprezentował dyrektor generalny Mariusz Puto. Podczas warsztatów przedstawił w jaki sposób efektywnie wdrażać system WMS w mniejszych magazynach, o powierzchni kilku tysięcy m2, w oparciu o doświadczenia zebrane podczas wdrożeń z ostatniego roku. Wskazał korzyści wynikające z szybkiego wdrożenia w zakresie tzw. corowych funkcjonalności WMS, a także możliwości efektywnej integracji z prostą automatyką.

Bartosz Gorczyński i Maciej Szajnóg, specjaliści z firmy SICK, poprowadzili warsztat pod hasłem logistics gets smart – inteligentne rozwiązania do intralogistyki. Zaprezentowali gotowe rozwiązania systemowe autoid w procesie produkcyjnym i logistycznym oraz funkcjonalności oprogramowania analitycznego oraz rozwiązań Smart Data Solutions. 

Małgorzata Gałązka-Misior, dyrektor sprzedaży i marketingu w Logi-Solve, przedstawiciela firmy Slimstock, zdradziła słuchaczom sekrety dobrego planowania i prognozowania popytu, będącego podstawą efektywnego zarządzania stanami magazynowymi, przy wykorzystaniu narzędzi dostępnych w systemie Slim4. 

Krzysztof Skalski z firmy Bekuplast zaprezentował na firmowym stoisku wystawowym gamę wysokiej jakości pojemników przeznaczonych m.in. do zautomatyzowanych linii produkcyjnych oraz magazynów drobnych części.

 

*  *  *

 

Dziękujęmy Uczestnikom i Partnerom za udział w WarehouseLAB: LOGISTYKA 4.0.

 

GALERIA

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.