Case study: Logistyka towarów o podwyższonej wartości

29_03_procan_logoclaimProcan od ponad 14 lat z powodzeniem realizuje najwyższe standardy magazynowania świadcząc kompleksowe usługi logistyczne dla towarów o podwyższonej wartości. Od początku istnienia firma skupiała się na rozwoju usług logistycznych dla towarów segmentu premium zdobywając szczególne uznanie klientów z branż: odzież, obuwie, elektronika i motoryzacja.

 

Firma obsługuje małe i średnie gabarytowo produkty, niewygodnie w transporcie, narażone na kradzież i uszkodzenia, jednym słowem wymagające wyższej atencji i bezpieczeństwa. Procan świadczy kompleksowe usługi w obszarach: logistyki kontraktowej, logistyki zwrotów, przewozów krajowych i międzynarodowych oraz magazynowania towarów w trzech nowoczesnych parkach logistycznych ProLogis Poznań, Warszawa i Katowice.

 

Procan to polska, niezależna i elastyczna w działaniu firma. Efekty zarządzania i strategii widoczne są na wyciągnięcie ręki. Sprawnie zarządzana firma Procan wyróżnia się inwestycjami w najnowocześniejsze rozwiązania, które zapewniają jak najlepszą obsługę Klientów.

 

Jedną ze strategicznych decyzji, które zostały podjęte i zrealizowane w ostatnim czasie był wybór i wdrożenie systemu zarządzania magazynami. Decyzja ta była podyktowana chęcią zapewnienia jak najwyższych standardów obsługi klientów przez wykorzystanie nowoczesnych technologii zbierania i przesyłania danych oraz optymalizacji i automatyzacji pracy w magazynach.

 

29_03_procan1Wymagania od systemu klasy WMS

Potrzeby operatora logistycznego w zakresie systemu zarządzania magazynem są bardziej zaawansowane niż każdej innej firmy, która realizuje własne procesy magazynowe. Decyzja Procan o wdrożeniu systemu WMS była strategiczna, ponieważ nowy system z funkcjami obsługi systemu EDI miał być centralnym narzędziem łączącym Procan z partnerami biznesowymi. Głównym zadaniem systemu była organizacja procesów logistycznych, ich kontrola i automatyzacja oraz błyskawiczna komunikacja z klientami. Konieczna integracja z systemem zarządzania transportem TMS zapewniła automatyczne odbieranie zleceń transportowych przez system WMS i przekazywanie do kompletacji przez pracowników magazynu. Dla Procan istotna była funkcjonalność systemu związana z automatycznymi powiadomieniami, raportowaniem i zarządzaniem zdarzeniami, zapewniając pracownikom błyskawiczne informacje o stanach krytycznych oraz istotnych wydarzeniach operacyjnych.

 

RedPrairie WMS w Procan

Po wnikliwej analizie oferty rynkowej w zakresie systemów magazynowych Procan zdecydował się na podjęcie współpracy z firmą HIT-Kody Kreskowe, która jest wyłącznym partnerem wdrożeniowym w Polsce systemu RedPrairie WMS. Wśród wielu przewag, które cechowały RedPraire WMS na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżnić należy elastyczne możliwości szybkiego dopasowania do procesów wewnętrznych, rozbudowane narzędzia integracyjne systemu, gotowe moduły dotyczące rozwiązań bilingowych dla operatorów logistycznych oraz szerokie referencje w branży 3PL.

 

29_03_procan2Wdrożenie RedPrairie WMS umożliwiło stworzenie spójnej platformy biznesowej łączącej Klientów Procan dwustronną wymianą danych drogą elektroniczną (EDI) co pozwoliło na eliminację licznych błędów generowanych najczęściej przez przepisywanie danych w różnych aplikacjach oraz usprawnienie organizacji pracy i zmniejszenie kosztów działania. Dzięki RedPrairie WMS Procan posiada m.in. możliwość automatycznego przesyłania do partnera informacji o produkcie przyjmowanym i wychodzącym z magazynu oraz ma dostęp do automatycznego generowania różnorodnych raportów m.in. o brakach w zamówieniach w celu uzupełnienia stanów czy raportów do faktury przedstawiających wszystkie wykonane operacje ze wskazaniem określonych stawek bilingowych. Wdrożenie RedPrairie WMS przyczyniło się nie tylko do automatyzacji przesyłania informacji pomiędzy partnerami, ale także zautomatyzowało proces ich obsługi. Zlecenie wysłane elektronicznie przez klienta trafia obecnie do systemu TMS, który ustala trasę transportu optymalną do realizacji danego zlecenia, a następnie przekazuje zlecenie do wydania produktów z magazynu do systemu WMS. System automatycznie, na podstawie informacji we własnej bazie danych, wskazuje pracownikowi jak dane zlecenie powinien zrealizować biorąc pod uwagę różne ustalone algorytmy wpływające na maksymalną efektywność wykonania zadania.

 

W ramach realizacji inwestycji Procan zdecydował się na zastosowanie bezprzewodowych, przenośnych terminali firmy Motorola MC3190. Wybrany model komputerów mobilnych doskonale się sprawdza. Jest lekki, doskonale pasuje do dłoni pracownika magazynu, a przy tym posiada dość duży i czytelny pod różnych kątem padania światła wyświetlacz. Wbudowany skaner kodów kreskowych bezproblemowo odczytuje nawet uszkodzone częściowo kody. Te cechy sprawiają, że z powodzeniem można polecić urządzenia Motoroli MC3190 do pracy w nawet w najbardziej zaawansowanych aplikacjach i zastosowaniach, które wymagają pracy z terminalem praktycznie bez przerw tak jak ma to miejsce w Procan.

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.