Case study: URSA usprawnia swój proces logistyczny dzięki TRANSPOREON

 

Dzięki rozwiązaniu TRANSPOREON europejski producent izolacji usprawnił proces alokacji zleceń transportowych i zapewnił sobie dostęp do aktualnych informacji o stanie dostaw.

 

URSA, będąca jedną z wiodących europejskich firm na rynku izolacji termicznej i akustycznej, posiada dwanaście zakładów produkcyjnych w ośmiu krajach (m.in. w Polsce, Hiszpanii, Francji oraz Niemczech). Z miejsc tych dostarcza swoje produkty do ok. 40 krajów w Europie oraz w Ameryce Południowej. Roczna liczba transportów zlecanych przez URSA przekracza 50 tysięcy.

 

Tradycyjnie, czyli… z problemami

Dawniej kontakt z przewoźnikami odbywał się tradycyjnymi metodami komunikacji – telefonicznie oraz przy użyciu komunikatorów internetowych. Każdy zakład produkcyjny działał w oparciu o bazę lokalnych przewoźników, nie wykorzystując przez to efektów synergii i skali grupy. Pracownicy firmy każdego dnia musieli poświęcać sporo czasu na poszukiwanie przewoźników, którzy mieli możliwość wykonania danego zlecenia, zwłaszcza w okresach wzmożonych wysyłek. Po potwierdzeniu możliwości podjęcia danego kursu, z systemu SAP generowane było zlecenie dla konkretnego przewoźnika, które następnie musiało być ręcznie przesyłane drogą mailową. Takie rozwiązanie, dominujące wciąż w wielu firmach, niosło za sobą wiele ryzyk: opóźnienia w dostawach, pomyłki w rozliczeniach, powstawanie dodatkowych kosztów operacyjnych.

Dlatego URSA już w 2009 r. zdecydowała się na zastosowanie jednego, kompleksowego rozwiązania dla całej firmy i wszystkich zakładów produkcyjnych (w tym w polskim oddziale firmy w Dąbrowie Górniczej), wdrażając w nich cztery moduły TRANSPOREON:            No-touch Order, Best Carrier, Time Slot Management oraz Transport Visibility.

- Dotychczasowy proces przydzielania zleceń transportowych, który w dużej mierze polegał na wykonywaniu wielu połączeń telefonicznych oraz wysyłaniu wielu maili wymagał usprawnienia. Obecnie TRANSPOREON przejął rolę systemu łączącego nas z przewoźnikami – mówi Tomasz Kania, Specjalista ds. Logistyki w URSA Polska.

 

Modułowe dopasowanie do potrzeb

URSA wybrała dwa moduły do przydzielania transportów, zarówno opcję w kontraktową – No-touch Order, jak również elastyczne rozwiązanie spotowe – Best Carrier. Firma zdecydowała się również wdrożyć moduł Time Slot Management, który umożliwia przewoźnikom awizację poszczególnych okien czasowych przy odbiorze towaru oraz Transport Visibility, stosowane w celu śledzenia nadawanych przesyłek.

Wzbogacenie modułu No-touch Order o rozwiązanie Automatic Pricing & Carrier Allocation umożliwiło pełną automatyzację przydzielania zleceń przewoźnikom na podstawie predefiniowanych warunków oraz automatyczne obliczanie frachtu w oparciu o aktualne kontrakty i cenniki. Korzystając zaś z modułu Reporting URSA ma możliwość opracowywania pełnego zakresu raportów, w tym comiesięcznych ocen przewoźników.

- Obecnie wszyscy nasi przewoźnicy współpracują z nami za pośrednictwem TRANSPOREON. Dzięki temu, mamy możliwość zebrania wszystkich danych w jednym miejscu i możliwość śledzenia zmian i historii zleceń – podkreśla Tomasz Kania.

Wdrożenie rozwiązań TRANSPOREON zapewniło usprawnienie całego procesu alokacji zleceń transportowych, w tym również poszukiwanie transportów specjalnych. Przejrzysty przegląd planowanych załadunków i informacje o stanie dostawy prezentowane są w czasie rzeczywistym. Użytkownicy rozwiązania mają też dostęp do istotnych danych, niezbędnych do utworzenia szczegółowych raportów i ocen. Wymierną i łatwo policzalną korzyścią jest 10 procentowa redukcja kosztów w obszarze zleceń spotowych.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia. Dzięki kompleksowemu i elastycznemu rozwiązaniu przedsiębiorstwa takie jak URSA mogą zautomatyzować szereg procesów i obniżyć koszty w obszarze łańcucha dostaw – podsumowuje Grzegorz Prorok, Country Manager Poland w TRANSPOREON.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.