Nowa flota urządzeń WEASEL trafiła do operatora logistycznego

 

Firma SSI SCHÄFER dostarczyła kolejną flotę urządzeń automatycznie prowadzonych - WEASEL. Urządzenia te trafiły do firmy NextLevel Logistik, operatora logistycznego, który działa w branży odzieżowej. Urządzenia są używane w strefie kompletacyjnej w magazynie produktów składowanych na wisząco. To powtórne już zamówienie floty WEASEL wskazuje na wysoki stopień elastyczności i wydajności kosztowej, a więc na elementy, które są integralną częścią efektywnej automatyzacji. 

 

To było zaledwie 18 miesięcy temu, gdy firma NextLevel Logistik zamówiła flotę urządzeń WEASEL od firmy SSI SCHÄFER dla swojej kwatery głównej w Eltmann, niedaleko Schweinfurtu. Wdrożenie zostało docenione przez międzynarodowych jurorów branżowych skupionych w organizacji IFOY. To innowacyjne rozwiązanie zdobyło zaszczytny tytuł IFOY Award 2016 w kategorii: „Rozwiązania intralogistyczne”, który został wręczony w czasie uroczystej gali na wiosennych targach CeMAT 2016 w Hanowerze.

System WEASEL został już zatem sprawdzony w praktyce i cały czas się rozwija w NextLevel Logistik.

- System zachwycił nas swoją niezawodnością, wydajnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa, a to doprowadziło nas do rozszerzenia jego stosowania. Bardzo szeroki wybór opcji wspiera elastyczność konfiguracji urządzeń transportowych - mówi Henrik Bugiel, dyrektor zarządzający w NextLevel Logistik.

Czym jest system WEASEL od SSI SCHÄFER? To autonomiczny (a więc działający bez potrzeby wykorzystania kierowców-operatorów) system transportu wewnętrznego (typu AGV).

 

 

 

Nowa flota urządzeń WEASEL rozpoczęła pracę u operatora logistycznego pod koniec września 2016 r.  W wydzielonej hali magazynowej flota WEASEL wspiera kompletację wiszących produktów. Korpus urządzenia jest wyposażony w specjalne uchwyty, służące do transportu towarów. W pełni zautomatyzowany proces odczytu kodu towarów jest osiągany dzięki zastosowaniu techniki RFID. Zaletą systemu była możliwość przeprowadzenia wdrożenia w krótkim czasie, a także bezproblemowa integracja w działającym już wewnątrzzakładowym procesie przepływu materiałów.

Dzięki systemowi w firmie NextLevel Logistik w Eltmann składowane w tamtejszym magazynie produkty bezzałogowo transportowane są do miejsca przeznaczenia. Charakterystyczną cechą rozwiązania jest przekazywanie do urządzenia podczas załadunku towaru trasy w postaci kolejnych punktów RFID rozmieszczonych na ścieżce. System, w przeciwieństwie do konwencjonalnego systemu AGV, nie wymaga rozbudowanej technologii z użyciem sensorów lub osobnego systemu kontrolnego.

Dodatkową zaletą, istotną z punktu widzenia firmy takiej jak NextLevel Logistik, zajmującej się usługami logistycznymi dla branży odzieżowej, aktywnej w szybko rosnącym sektorze e-commerce, jest elastyczność i możliwość dostosowania się do potrzeb rynkowych w krótkim czasie.

 

 

 

Warto bowiem dodać, iż system intralogistyczny WEASEL nie bazuje bowiem na „wbudowanym na stałe” systemie szyn umiejscowionych w posadzce magazynu lub fabryki, więc może być bardzo szybko dostosowany do istniejącej infrastruktury lub zmieniać się tak, jak i ona się zmienia. Jak zatem to działa? AGV zmierza bezpośrednio do stacji roboczych za pośrednictwem linii optycznych umieszczonych na podłożu. Tym samym rozwiązanie może w sposób systematyczny rozwijać się wraz ze wzrostem liczby operacji biznesowych przedsiębiorstwa, a w przypadku sezonowych pików można łatwo (i stosunkowo szybko) dokładać kolejne elementy systemu. Wszystko to trochę przypomina zabawę w układanie na podłodze dodatkowych torów dla kolejki i budowanie kolejnych ministacji załadunku i rozładunku.

 

 

Przykład wdrożenia w NextLevel Logistik może zachęcić przedsiębiorstwa do tego, aby pójść odważniej w stronę rozwiązań z dziedziny automatyzacji transportu. W szczególności w erze „Przemysłu 4.0” jest to główne wyzwanie dla przedsiębiorstw, które mogą w sposób elastyczny połączyć różne obszary przemysłowe w firmie i wesprzeć wszelkie procesy logistyczne. System może być szczególnie interesujący dla tych firm, które muszą reagować na zmienne warunki i powinny to robić w jak najkrótszym czasie.

- Otrzymaliśmy elastyczne i modułowe rozwiązanie transportowe, które mieliśmy możliwość wdrożyć w ciągu krótkiego czasu - podsumowuje Henrik Bugiel, dyrektor zarządzający w NextLevel Logistik.

 

Więcej informacji o systemie WEASEL znajdziecie Państwo w tym miejscu

 

FOT. SSI SCHÄFER

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.