Tak firma Stockmann przeorganizowała swoją logistykę

Wysoko dynamiczny magazyn z wózkami wahadłowymi oraz zautomatyzowanym buforowaniem i sekwencjonowaniem – taki jest system, który został wdrożony w fińskiej sieci handlowej Stockmann przez SSI SCHÄFER.

Towary na wieszakach, towary składowane na płasko i inne przedmioty w jednym magazynie, z którego obsługiwane są wszystkie kanały sprzedaży – ten schemat przeważa również w branży mody. Dla takich zautomatyzowanych, wielofunkcyjnych centrów dystrybucyjnych firma SSI SCHÄFER opracowała własny system modularny, który spełnia wszystkie wymagania.

55 tys. linii zamówień każdego dnia

Dla fińskiej sieci handlowej Stockmann, firma SSI SCHÄFER opracowała wszechstronne rozwiązanie, które uwzględnia działanie 55 tys. linii zamówień ze 180 tys. pojedynczymi artykułami na dzień. Przenośnik rolkowy automatycznie przenosi poszczególne przedmioty z obszaru przyjęcia towarów do jednego z trzech poziomów magazynu statycznego o pojemności ponad 350 tys. sztuk odzieży. Kompletacja przeprowadzana jest partiami za pomocą terminali RF.

Skoncentrowano się na opatentowanym rozwiązaniu 3D-MATRIX Solution składającym się ze zautomatyzowanych modułów przechowywania, które działają razem jako wysoce dynamiczna całość. Inteligentna kombinacja komponentów systemu zapewnia wysoką elastyczność i wydajność bez interwencji i czasów ustawiania, na przykład podczas sezonowych zmian w linii produktów.

Główne wyzwania

Jedno z największych wyzwań w zakresie wydajnego przepływu materiału stanowi zaopatrzenie domów towarowych i klientów e-commerce w towary składowane na płasko, a także towary na wieszakach z jednego systemu logistycznego.

Chcąc efektywnie i wydajnie sprostać sezonowym szczytom, firma Stockmann w ciągu ostatnich lat całkowicie zmieniła logistykę korporacyjną, koncentrując się na dystrybucji wielokanałowej.

Centralnym punktem tej strategii jest centrum dystrybucyjne w Tuusula oddane na początku 2016 r., gdzie skonsolidowano ładowność czterech dawnych obiektów magazynowych.

Innowacyjny system pozwala na zaopatrywanie domów towarowych firmy Stockmann i obsługę zamówień online z jednego obiektu.

– Kompletne skalowanie systemu zapewnia nam wysoki stopień elastyczności dla zróżnicowanego zakresu naszych produktów, a także możliwość dalszego rozwoju. Rozwiązanie firmy SSI SCHÄFER bardzo nam zaimponowało – mówi Elina Laine, kierownik ds. logistyki, Stockmann.

Korzyści dla Stockmann

Katalog korzyści jest naprawdę obszerny. To między innymi wzrost wydajności – obsługa zamówień różnego typu w jednym magazynie. To również obniżanie kosztów poprzez automatyzację wcześniejszych procesów manualnych. Istotną korzyścią jest również elastyczność: łatwa obsługa stale zmieniającej się liczby zamówień różnego rodzaju. To też uniwersalność: obsługa szerokiej gamy produktów w jednym systemie, od produktów dużych, przez kosmetyki i artykuły dekoracyjne, aż po odzież wiszącą.

Fot. SSI SCHÄFER

Więcej informacji o zastosowanych rozwiązaniach możesz znaleźć na stronie dostawcy - w tym miejscu: kliknij i czytaj.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.