Pełna automatyzacja transportu palet w Browarze Okocim

 

Europa Systems, polski producent i integrator systemów transportu wewnętrznego, zaprojektował i wdrożył dla Carlsberg Polska rozwiązanie, które zwiększyło powierzchnię magazynową dla wyrobu gotowego i podniosło wydajność procesów.

Browar Okocim to ponad 170 lat imponującego dziedzictwa piwowarstwa. Obecnie jest to nie tylko największy browar Grupy Carlsberg w Polsce, ale jeden z największych i najnowocześniejszych browarów Grupy w Europie.

Wyzwaniem producenta było optymalne wykorzystanie obecnej infrastruktury magazynowej celem zwiększenia powierzchni dla wyrobu gotowego, automatyzacja procesów oraz pełna integracja z istniejącymi systemami.

 

Zastosowane rozwiązanie

Firma Europa Systems zaprojektowała, wyprodukowała i wdrożyła system buforowania i transportu palet z pustym opakowaniem zwrotnym z obszaru magazynów zewnętrznych do depaletyzerów. W ten sposób uwolniona została przestrzeń dla magazynu wyrobu gotowego.

Całość systemu stanowi ponad 50 urządzeń o łącznej długości transportowej 70 metrów. Linia przenośników stała się jednocześnie strefą buforową dla palet z pustą butelką. Dodatkowo system został wyposażony w moduł zliczający liczbę jednostek transportowanych, służący do wewnętrznej kontroli i rozliczeń klienta.

 

„Poprzez wdrożenie zautomatyzowanej linii przenośników zredukowano flotę wózków widłowych i tym samym związane z nią koszty obsługi i eksploatacji”

 

 

Osiągnięte korzyści

Jedną z istotnych korzyści jest redukcja kosztów. Poprzez wdrożenie zautomatyzowanej linii przenośników zredukowano flotę wózków widłowych i tym samym związane z nią koszty obsługi i eksploatacji.

To również zwiększenie powierzchni magazynowej. Zastosowane rozwiązanie umożliwiło wyeliminowanie dróg transportowych oraz bufora opakowań zwrotnych z magazynu. Tym samym uwolniono dodatkową przestrzeń magazynową dla wyrobu gotowego.

Zaprojektowane przez Europa Systems rozwiązanie spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Podawanie palet do obszarów depaletyzerów realizowane jest za pomocą automatycznej linii transportowej, która nie ogranicza ciągów komunikacyjnych oraz likwiduje ryzyko kolizji z obiektami infrastruktury, a co najważniejsze – podnosi bezpieczeństwo pracy operatorów. Istotne są także kwestie związane z ekologią. Eliminacja wózków widłowych spowodowała zmniejszenie emisji spalin.

 

Kolejne pomysły na udaną współpracę

– Naszą współpracę z Europa Systems zaczęliśmy półtora roku temu od inwestycji w transporter do palet i od tej pory, gdy pojawiają się kolejne pomysły związane z intralogistyką z naszej strony, konsultujemy je i radzimy się inżynierów Europa Systems. Z tej współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Marcin Będlin, menedżer ds. logistyki magazynowej Carlsberg Supply Company Polska S.A.

– Dziś automatyzacja również dla polskich firm to element istotny w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Z pewnością jest to mocno widoczne w branży FMCG, gdzie niskie marże

przekładają się na poszukiwania optymalizacji kosztów w procesach produkcyjnych – takich jak inwestycja Carlsberg Polska w automatyzację transportu palet w Browarze Okocim – mówi Ilona Miziewicz-Groszczyk, Marketing & Business Development Director w Europa Systems.

Europa Systems to wiodący producent zautomatyzowanych systemów logistyki wewnętrznej. Firma z województwa zachodniopomorskiego dysponuje jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie i zatrudnia ponad 240 inżynierów, techników i wysokiej klasy specjalistów.

 

Wdrożenie w skrócie

Firma:

CARLSBERG SUPPLY

COMPANY POLSKA S.A.

Branża:

FMCG

Produkt:

napoje

Dedykowane rozwiązanie:

system dystrybucji palet

Wykonawca:

EUROPA SYSTEMS

(www.europasystems.com)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.