Automatyczny magazyn rur i profili dla firmy Retech

Firma Retech to producent wyrobów ze stali nierdzewnej głównie na potrzeby branży HORECA. W związku z zakupem wycinarki laserowej o wysokiej wydajności firma stanęła przed wyzwaniem dostarczenia wystarczającej ilości i rodzajów materiałów do obróbki, tak aby zagwarantować ciągłość procesu produkcyjnego i pełne wykorzystanie najnowszej technologii cięcia laserowego. Po wielu analizach Retech zdecydował się na automatyzację przepływu materiałów korzystając z rozwiązań firmy Baumalog.

 

Automatyczny magazyn rur i profili Buamalog został opracowany pod konkretne oczekiwania zamawiającego - magazyn o wysokości 8 m składa się ze struktury nośnej wyposażonej w 2 rzędy regałów z 5 kolumnami, 68 ruchomych półek o wymiarach 6200 × 450 × 600 mm i nośności 1750 kg każda.

Konstrukcja ma także ruchomą stację załadunkową operującą na zewnątrz hali oraz 2 stacje rozładunkowe współpracujące z suwnicami i wycinarkami laserowymi do rur wewnątrz hali. Całość działa w trybie automatycznym - po wydaniu komendy przez operatora na pulpicie sterującym wymagane artykuły są transportowane do jednej ze stacji rozładunkowych w czasie poniżej 2 minut.

 

Do zakupu automatycznego magazynu rur i profili skłoniła nas chęć uporządkowania naszych materiałów, tj. bardzo szerokiego asortymentu rur i profili – mówi Andrzej Ziarko, wiceprezes zarządu firmy Retech.

Projekt objął rozbudowę hali, instalację automatycznego magazynu wraz z układnicą magazynową i 2 suwnicami - w efekcie wykonanych prac powstał magazyn o pojemności 119 000 kg z możliwością składowania kilkuset asortymentów rur i profili ze stali nierdzewnej.

Załadunek towarów do magazynu odbywa się za pomocą wózka widłowego na zewnątrz budynku dzięki ruchomej stacji wyjeżdżającej na zewnątrz hali przez automatyczne drzwi – bez konieczności wwożenia wózkiem widłowym pakietów rur i profili do wnętrza hali. Transport materiałów do 2 wycinarek laserowych następuje w trybie automatycznym wewnątrz hali. Tym samym czas potrzebny na załadunek lasera spadł poniżej 2 minut.

– To nasza kolejna ukończona instalacja zaawansowanego systemu automatycznego składowania i transportu materiałów dłużycowych przy wykorzystaniu układnicy magazynowej, tym razem wykonana również z pracami budowlanymi (projekt, fundamenty, ściany, posadzka, oświetlenie) – opowiada Marcin Kozłowski, prezes zarządu Baumalog. – Dołożyliśmy wszelkich starań, by wykonać inwestycję w zakładanym terminie, z należytą starannością i zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych – dodaje.

Baumalog dostarczył również system informatyczny pozwalający na pełną kontrolę stanów magazynowych i stanów minimalnych, zarządzanie lokalizacjami, realizację zleceń w szerokim zakresie (kompletacja, pobranie, zwroty, załadunek), a także na rozróżnianie operatorów na podstawie użycia loginów i haseł. Zawiera również rozbudowany moduł serwisowo-diagnostyczny zapewniający pełną kontrolę nad techniczną stroną magazynu, umożliwiający pracę bez przestojów i awarii.

 

Więcej informacji o automatycznych systemach magazynowych dostępne na stronie producenta

 

Tagi: magazyn automatyczny, składowanie profili, składowanie rur, automatyzacja, automatyczne systemy magazynowe, układnica magazynowa, system wms, magazyn, studia przypadków

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.