Pick by Weight. Redukcja błędów i skrócenie czasu kompletacji zamówień

Artykuł przygotowany przez Magdalenę Futymę

AS-PL Sp. z o. o. jest polskim producentem rozruszników, alternatorów i części. Firma oferuje ponad19 000 różnych produktów o łącznej liczbie prawie 280 000 numerów referencyjnych, aby zapewnić klien­tom ze wszystkich branż szeroki wybór oryginalnych produktów i ich zamienników w konkurencyjnych cenach. Sebastian Wencel, Dyrektor ds. Logistyki w AS-PL, który jest ściśle zaangażowany w „przepro­jektowanie” procesu kompletacji zamówień w magazynie AS-PL, dzieli się swoimi doświadczeniami.

Dlaczego zdecydował się Pan zainwestować w Pick by Weight?

„W AS-PL nieustannie poszukujemy rozwiązań optymalizujących przebieg procesów zachodzących w naszym magazynie. Po przeprowadzeniu analiz oraz konsultacji stwierdziliśmy, że rozwiązanie Pick by Weight idealnie wpisuje się w nasze potrzeby. Rozwiązanie to wprowadziliśmy kilka miesięcy temu, aby wyeliminować błędy podczas kompletacji i skrócić czas realizacji zamówień. Już po kilku tygodniach od wprowadzenia w lutym 2020 roku widzimy, że Pick by Weight spełnił nasze wymagania i oczekiwania. Głównymi zaletami rozwiązania od RAVAS jest skrócenie czasu i eliminacja błędów podczas kompletacji zamówień, co oczywiście przynosi korzyści naszym klientom”.

Wózki Toyota LWE140 z mobilną wagą RAVAS i RDM

Zdaniem Pana Sebastiana Wencla, od początku realizacji projektu, jakość wsparcia udzielanego przez RAVAS była na bardzo wysokim poziomie. „W pierwszej fazie zademonstrowano nam rozwiązanie, co było kluczowym czynnikiem wpływającym na decyzję o wdrożeniu systemu i współpracy z RAVAS. Wcześniej nie pracowaliśmy z elektrycznymi wózkami do kompletacji zamówień. Kupiliśmy 2 wózki Toyota LWE140, a firma RAVAS wyposażyła oba w mobilną wagę. Dysponują oni wiedzą, jak doposażyć każdy wózek dowolnej marki, niezależnie od modelu. Firma ta zaproponowała również RAVAS Data Manager (RDM), narzędzie, które umożliwia łatwy interfejs między dowolnym systemem ERP lub WMS a wagą mobilną RAVAS. W ten sposób znacznie łatwiej jest zintegrować wagi mobilne z operacjami logistycznymi. RDM umożliwia odczyt ciężaru na wózku w dowolnym momencie operacji. Można go uruchomić bezpośrednio z WMS lub aplikacji pośredniczącej, takiej jak system głosowy.  Podczas prac nad wdrożeniem systemu mogliśmy liczyć na wsparcie RAVAS na każdym kroku”.

A co z jakością?

Sebastian Wencel: „Szukając odpowiedniego rozwiązania, doszliśmy do wniosku, że RAVAS jest dla nas najlepszą ofertą pod względem jakości i wsparcia systemowego. W rzeczywistości jakość sprzętu i usług były decydujące przy wyborze dostawcy rozwiązania usprawniającego nasz proces kompletacji zamówień. Korzystamy z systemu już od kilku miesięcy i do tej pory nie zauważyliśmy problemów z działaniem wag. Po pierwszych tygodniach współpracy uważam, że decyzja o współpracy była jak najbardziej słuszna”.

" ...zdecydowanie polecam wprowadzenie rozwiązania Pick by Weight do wszystkich firm... "

Sebastian Wencel, Dyrektor ds. Logistyki

Jak operatorzy oceniają Pick by Weight ?

Operatorzy są bardzo pozytywnie nastawieni zarówno do wózków, jak i rozwiązania RAVAS Pick by Weight. Sebastian Wencel wyjaśnia: „Oczywiście uzyskujemy znaczne oszczędności czasu, pieniędzy i zapobiegamy błędom. Jednak dla naszych operatorów nowa kompletacja zamówień oznacza, że mogą oni wykonywać mniej operacji podnoszenia, dzięki czemu osiągają lepszą ergonomię podczas pracy".

Marcin Gołębiowski, pracownik magazynowy w AS-PL dodaje: „Zauważyliśmy sporo zalet płynących z użytkowania systemu „Pick by Weight”. Przede wszystkim komunikaty, które pojawiają się na skanerach, są  jasne i czytelne. To w dużej mierze ułatwia pracę oraz eliminuje możliwość popełniania błędów. Kolejnym udogodnieniem jest bardzo dokładna waga, dzięki której zminimalizowaliśmy pojawiające się wcześniej pomyłki, a także przyśpieszyliśmy proces pakowania palety”.

Sposób na to, aby pracować efektywniej

Wcześniej kompletacja zamówień była oddzielnym procesem, po którym następowało pakowanie i kontrola końcowa, obie w różnych lokalizacjach. Gdy towary były umieszczane w kartonie, operatorzy przeprowadzali kontrolę, aby sprawdzić, czy zostały prawidłowo skompletowane.  Następnie karton był ważony na wadze podłogowej jako ostateczna kontrola. Aktualnie na widłach wózka umieszczany jest duży pusty karton. Podczas kompletacji towar jest umieszczany w pudle. Pod koniec procesu karton jest zamykany i foliowany. W procesie pomijane są dwa etapy, które wykonywane były w dwóch różnych lokalizacjach - to duża oszczędność czasu!

Czy poleciłby Pan Pick by Weight od RAVAS innym firmom?

Sebastian Wencel odpowiada: „Wszystko zależy od specyfiki danej firmy. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli waga jest kluczowym źródłem danych, zdecydowanie polecam rozwiązanie Pick by Weight. W rzeczywistości jesteśmy tak zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na zakup trzeciego wózka do kompletacji i wyposażyliśmy go w rozwiązanie RAVAS Pick by Weight”.

Artur Bubienko, Kierownik Magazynu w AS-PL tłumaczy: „Najważniejsze z punktu widzenia przedsiębiorstwa jest wyeliminowanie błędów, a w związku z tym kosztów, które ponosimy z powodu reklamacji czy zwrotów. Oszczędzamy także czas i wysiłek pracowników magazynowych - do skompletowania pełnego zamówienia wystarczy teraz jedna osoba, a końcowe kontrole stały się zbędne”.

" ...do skompletowania  pełnego zamówienia wystarczy jedna osoba... "
Artur Bubienko,  Kierownik Magazynu

 

O firmie AS-PL

Misją AS-PL Sp. z o.o  jest „dostarczanie towarów najwyższej jakości, dostosowanych do oczekiwań rynku przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii”. Obecnie firma oferuje ponad 19 000 różnych alternatorów, rozruszników i części o łącznej liczbie prawie  280 000 numerów referencyjnych, aby zapewnić klientom szeroki wybór oryginalnych produktów i ich zamienników w konkurencyjnych cenach. Oferowane produkty obejmują części i podzespoły do samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych, łodzi, motocykli oraz na rynek przemysłowy. AS-PL zatrudnia ponad 290 wykwalifikowanych fachowców i współpracuje z dystrybutorami i hurtowniami części zamiennych i akcesoriów do pojazdów na całym świecie.

Więcej informacji: www.as-pl.com

 

O RAVAS

Generuj dane dotyczące masy i wymiarów ładunków w czasie rzeczywistym! Integracja tych danych z systemem WMS lub ERP przyczynia się do optymalizacji łańcucha dostaw w Twoim magazynie, lub DC, operacjach logistycznych lub zakładzie produkcyjnym. Mobilne rozwiązania ważenia i wymiarowania od RAVAS są dostępne dla wszystkich zastosowań we wszystkich branżach.

Więcej informacji: www.ravas.com

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.