Case study: Wysokie składowanie w niskich budynkach - rozwiązanie zastosowane w Feldmann Metall & Schmiedekunst

Firma Feldmann Metall & Schmiedekunst GmbH to rodzinne przedsiębiorstwo, które na terenie Niemiec od ponad 40 lat zajmuje się produkcją elementów ze stali nierdzewnej, aluminium i kutego żelaza. W ofercie firmy można znaleźć m.in. balustrady, poręcze, drzwi czy zamki i okucia. Wraz z ciągłym rozwojem i powiększaniem oferty firma stanęła przed wyzwaniem rozbudowy powierzchni magazynowej do składowania długich elementów. Z powodu braku pomieszczeń umożliwiających budowę magazynu wysokiego składowania postanowiono wdrożyć regał automatyczny umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie budynku.

O opracowanie i wdrożenie systemu zwrócono się do polskiej firmy Baumalog, która specjalizuje się w produkcji automatycznych systemów magazynowych i transportowych dla artykułów o dużej masie i rozmiarze. W celu optymalizacji powierzchni składowania i sprawnego dostarczania artykułów do operatorów firma wdrożyła regał automatyczny TwinTower® z dwoma stacjami załadunkowo-rozładunkowymi.

System zainstalowano obok budynku firmy i obudowano płytą warstwową. Artykuły składowane wewnątrz są dostarczane za pomocą stacji do operatorów pracujących w budynku. Regał mierzy prawie 20 metrów i mieści 42 półki o ładowności 3000 kg co pozwala składować aż 126 ton artykułów o długości do 6,5 m. Instalacja systemu w sąsiedztwie budynku pozwoliła uzyskać dużą pojemność regału i zaoszczędzić miejsce wewnątrz hali.

Dodatkowym atutem jest wyposażenie automatycznego systemu składowania w oprogramowanie sterujące umożliwiające integrację z systemem ERP przedsiębiorstwa, co zapewnia sprawne zarządzanie zapasami i zamówieniami. Dzięki wdrożeniu systemu operatorzy mogą w łatwy i szybki sposób uzyskać dany artykuł, który finalnie szybciej trafi do klienta.

Case study: Jak wdrożono proces automatyzacji składowania blach w firmie Perfopol >>

Towary są dostarczane i pobierane ze stacji wyjezdnych, które są obsługiwane za pomocą pulpitów sterowniczych wyposażonych w intuicyjne oprogramowanie. W przypadku budynków wielokondygnacyjnych regały Baumalog mogą zostać wyposażone w okna dostępowe na kilku piętrach budynku i obsługiwać różne działy firmy.

 

Tekst: Warehouse Monitor / Eksperci Baumalog

Zdjęcia: Baumalog

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.