Co w letnim wydaniu magazynu „Warehouse Monitor”?

 

Jakie rozwiązania są przyszłością logistyki magazynowej? Jakie z nich są inspirujące, innowacyjne, ale też dostępne niemal od zaraz, do natychmiastowego zastosowania? Jakie trendy są dziś dominujące? Co może (i co powinno) zainspirować szefów magazynowania i logistyki? Dopiero co wróciliśmy z targów CeMAT 2016 w Hanowerze. Szukaliśmy tam, dla Was, Czytelnicy, nowatorskich rozwiązań, które mogą się sprawdzić w polskich magazynach. I na pewno nie byliśmy w tych poszukiwaniach osamotnieni. W tym roku z Polski przybyła rekordowa liczba targowych gości. W sekcji Raport polecam więc obszerny tekst raportu po CeMAT. Osobiście mam wrażenie, którym chciałbym się podzielić, że tegoroczna impreza szczególnie mocno ukazała przynajmniej kilka ważnych zjawisk, których nie powinniśmy zlekceważyć i które dużo mówią o kondycji sektora.

Dość blisko tematu targowego jest sekcja specjalna w dziale Trends. Tam bowiem szczegółowo opisujemy wszystkich zwycięzców konkursu IFOY 2016 (International Forklift Truck of the Year), którego rozstrzygnięcie nastąpiło właśnie na CeMAT, w trakcie uroczystej gali finałowej. Po etapie kwalifikacyjnym i po fazie testów urządzeń wybraliśmy („Warehouse Monitor” uczestniczy w pracach jury od pierwszej edycji) najlepsze rozwiązania urządzeń techniki magazynowej.

W dziale Trends przedstawiamy też listę 18 inwestycji BTS z polskiego rynku obiektów przemysłowych (powstałych w latach 2014 – 2016). W tym czasie na krajowym rynku mieliśmy do czynienia z prawdziwym wysypem modelowych przykładów „szycia na miarę”. Zapytaliśmy również praktyków o ich ocenę perspektyw dla tego segmentu rynku. 

W dziale Events polecam relację z dwunastej już edycji spotkania z autorskiego cyklu WarehouseLAB. Na dwudniowych warsztatach (tym razem w Poznaniu) gościliśmy liczne grono managerów odpowiedzialnych za informatyzację i automatyzację procesów logistycznych.

Wiosną wybraliśmy się również w nieco dłuższą podróż – do Irlandii Północnej. Bieżący rok jest wyjątkowy dla firmy Hyster przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze – mija 35 lat od uruchomienia produkcji ciężkich wózków. Po drugie – „urodziny” połączono z premierą nowej serii urządzeń. Pojechaliśmy więc do Craigavon, aby zobaczyć, jak długą drogę pokonała firma, pracownicy i ich produkty przez ostatnie lata.

W obszernej sekcji Focus prezentujemy raport specjalny. Tym razem tematem wiodącym, któremu kilkunastu ekspertów i praktyków rynkowych przygląda się z różnych punktów widzenia, jest  „doradztwo i outsourcing”. Potraktowaliśmy  ten obszar usług logistycznych jako możliwą (i co ważne – sprawdzoną) receptę na poprawę jakości procesów logistycznych. W ten sposób powstała m.in. lista 20 filarów eksperckiej poprawy efektywności logistycznej.

W dziale Management przedstawiamy „5 rzeczowych argumentów za systemem WMS”.  To temat, który warto podejmować, chociażby z tego powodu, że to coraz częściej na szefie firmowej logistyki spoczywa ciężar dobrej decyzji, „jedynie słusznej” odpowiedzi, jakiej trzeba udzielić szefom firmy  – na pytanie: „WMS, wdrażamy czy nie?”.   

Zapraszamy do lektury

 

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Lato 2016)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2020

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.