Nowe wydanie „Warehouse Monitor” (Jesień 2016): kto będzie kupował, inwestował i budował?

 

Co w jesiennej edycji naszego magazynu? Sporo ciekawych raportów z autorskich badań, poradników i pokaźny zestaw studiów przypadków.

W dziale Trends piszemy o tym, co decyduje, że klienci chcą podjąć współpracę z operatorami logistycznymi. Jakie czynniki są najważniejsze, czy to jest zaplecze techniczne, specjalizacja branżowa, a może kadra? Jakie są główne trendy i jak zmieniają się potrzeby klientów? A wszystko to w opisie V już edycji corocznego Ogólnopolskiego Barometru Rynku Logistyki Kontraktowej.

W tej sekcji opisujemy również Start zmagań o prestiżowe nagrody IFOY Award 2017. We wrześniu rozpoczęły się bowiem poszukiwania urządzeń i rozwiązań, godnych zaszczytnego miana „intralogistycznych Oskarów”. Finał zmagań w maju na targach w Monachium, a o wyborze zdecyduje 25 jurorów z 18 państw (w tym przedstawiciel „Warehouse Monitor”) – wcześniej jednak dyskusje, prezentacje i co najważniejsze: testy urządzeń.

8-9 września w Łodzi odbyła się trzynasta już edycja spotkania z autorskiego cyklu WarehouseLAB. Na warsztatach gościliśmy liczne grono managerów odpowiedzialnych za automatyzację procesów logistycznych w polskich firmach.  WarehouseLAB to autorski projekt redakcji. Obecnie za nami jest już 13 edycji merytorycznych warsztatów realizowanych w formule efektywnej platformy spotkań osób zarządzających inwestycjami w firmach oraz dostawców produktów i usług z obszaru logistyki magazynowej. Polecamy naszą relację z łódzkiego eventu, która jest w dziale Events.

Czy firmy będą w najbliższym czasie inwestować w budowę, rozbudowę i wynajem powierzchni przemysłowych? Ile chcą na ten cel wydać pieniędzy i jakie są źródła finasowania? I kto faktycznie decyduje o wydawaniu tych pieniędzy? W sekcji Focus prezentujemy jeden naszych najbardziej rozbudowanych projektów – wyniki i wnioski z corocznego Ogólnopolskiego Badania „Budowa, rozbudowa i wynajem powierzchni przemysłowych” (edycja 2016).

W tym wydaniu mocno rozbudowany jest dział Case study. Prezentujemy tam 7 sposobów na firmową logistykę wewnętrzną. To zestaw różnych firm z różnych branż i tyle samo nowoczesnych rozwiązań. W naszym raporcie przedstawiamy zestaw studiów przypadków – przykładów z praktyki rynkowej. W większości przypadków potrzeba była bardzo podobna – poprawa efektywności firmowej logistyki wewnętrznej. Jakie były wyzwania, co sprawiło najwięcej przeszkód i wreszcie – jakie rezultaty udało się osiągnąć, opisaliśmy w raporcie.

W dziale Management polecam tekst o punktach kontrolnych w pracy WMS. System informatyczny wspomagający zarządzanie magazynem to niezwykle przydatne rozwiązanie. Oczywiście pod warunkiem, że dość szybko wprowadzimy w firmie dobrą zasadę „ufaj, ale też sprawdzaj”. Chciałoby się przy tym dodać: sprawdzaj regularnie.

W sekcji Safety opisujemy 10 sposobów na zwiększenie regałowego bezpieczeństwa. To zestaw istotnych działań, które pozwolą lepiej „zarządzać bezpieczeństwem” w obszarze regałowym. Niektóre wymagają dodatkowych nakładów, ale część z nich to po prostu zasady, o których należy pamiętać i wymagać ich znajomości od pracowników.

 

Zapraszamy do lektury

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Jesień 2016)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2020

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.