Warehouse Monitor „Inwestor 2017”, czyli magazyn (bardzo niedalekiej) przyszłości

 

Koniec roku i sam jego początek to dobry moment na snucie planów firmowych – tych jak najbardziej przyziemnych, związanych z perspektywą najbliższych miesięcy, jak i tych, które sięgają poza czas „tu i teraz” – długofalowych, strategicznych.

Z myślą o tej drugiej kategorii przygotowaliśmy dla Czytelników wydanie specjalne „Warehouse Monitor”, któremu nadaliśmy podtytuł: Inwestor. Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa inspirujący zestaw wiedzy o magazynowaniu i logistyce. Tym razem jednak – mając na uwadze owe plany strategiczne i nie zamykające się jedynie w czasookresie: „rok 2017” – wydanie przygotowaliśmy z myślą nie tylko o logistykach, szefach magazynów i przedstawicielach branży... To wydanie w szczególny sposób dedykujemy właścicielom firm, prezesom i członkom zarządów, dyrektorom finansowym. Generalnie – osobom, które finalnie podpisują się pod decyzjami inwestycyjnymi, modernizacyjnymi, optymalizacyjnymi. Innymi słowy: mają wpływ na przyszłość swoich firm, ale i rynku.  

Dlatego też skupiamy się w nim nie tylko na inspirujących przykładach i innowacyjnych rozwiązaniach, ale także na miękkich i twardych argumentach, które najlepiej trafiają do szefów i mogą realnie wspomóc w pracy działy logistyczne, a także wesprzeć innowacyjność polskich przedsiębiorstw. 

To wydanie podzieliliśmy na trzy główne sekcje: warehouse Automatyzacja i informatyzacja, warehouse Obiekty przemysłowe oraz warehouse Intralogistyka, w których zaproszeni przez nas branżowi eksperci, praktycy, analitycy pokazują, jak wielkie znaczenie dla kondycji przedsiębiorstw ma nowoczesna logistyka magazynowa, jakie są trendy, na co warto zwrócić szczególną uwagę, czym warto się zainspirować, a na co lepiej uważać.

Dlaczego właśnie te działy? Przede wszystkim z tego powodu, że są to obszary, w których obecnie dokonuje się największa przemiana i rozwój. Niczym w soczewce skupia się tam ewolucyjny proces powstawania prawdziwie innowacyjnego magazynu. Możliwości są ogromne, ale oczywiście trzeba chcieć i widzieć sens tego, by z nich skorzystać.

Obecnie logistyka magazynowa zyskała realnie ogromny wpływ na to, jak wygląda kondycja firm (zwłaszcza tych zajmujących się sprzedażą, produkcją) i ich pozycja na rynku. Wymagania klientów (a więc i nas samych), aby zakupione produkty i usługi mieć „na wczoraj”, maksymalnie wygodnie i tanio, muszą wpływać na to, aby magazyn był faktycznym elementem realnej przewagi konkurencyjnej.

Dlatego też zaproszeni przez nas do współpracy eksperci mieli za zadanie zmierzyć się z teoretycznie bardzo prostym zagadnieniem, które w praktyce okazało się nie takie łatwe. Mieli oni mianowicie odpowiedzieć na pytanie: jak ich zdaniem będzie wyglądał polski magazyn przyszłości. Z tym zastrzeżeniem, że pytaliśmy o perspektywę kilkuletnią, tak by odpowiedzi mogły inspirować Czytelników i pokazać im pewien horyzont rozwojowy branży, a także – w tym kontekście – pozwolić im na ocenę obecnego stanu gospodarki magazynowej ich firm.

 

Zapraszamy do lektury

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Inwestor 2017)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.