Co w nowym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” (edycja: Inwestor 2022)?

 

 


To już tradycja, iż rok kończymy wydaniem, które nosi swego rodzaju stempel: „Inwestor”. To przede wszystkim merytoryczne wsparcie pomocne w krótko- i długoterminowym planowaniu. I jak co roku tę publikację w szczególny sposób dedykujemy nie tylko logistykom, kierownikom magazynu, dyrektorom produkcji czy szefom utrzymania ruchu, ale także właścicielom firm, prezesom, dyrektorom finansowym. Innymi słowy – kluczowym osobom, które finalnie podpisują się w firmach pod decyzjami inwestycyjnymi, modernizacyjnymi, optymalizacyjnymi lub biorą za nie współodpowiedzialność.

W sekcji Barometr piszemy o listopadowej berlińskiej gali Logistics Hall of Fame. W jej trakcie do panteonu wybitnych postaci dołączyły kolejne osoby, które uhonorowaliśmy certyfikatami, statuetkami, a przede wszystkim – uznaniem międzynarodowego branżowego środowiska.

W dziale Obiekty przemysłowe polecam ciekawą analizę przygotowaną przez ekspertów BNP Paribas Real Estate Poland. Piszą w nim o tym, jak radzą sobie deweloperzy na rynku powierzchni magazynowych, na co w pierwszej kolejności patrzą dziś najemcy, jak reorganizuje się łańcuchy dostaw, gdzie jest najlepszy grunt, żeby rosły na nim nowe magazyny i czy buty kupione przez Internet można dostarczać jak pizzę…

W sekcji Automatyzacja mamy natomiast sporo studiów przypadków. Między innymi tekst o tym, jak firma Engelbert Strauss (specjalizująca się w produkcji odzieży roboczej) kolejny raz powierzyła TGW wykonanie automatycznego magazynu. TGW stworzy kolejny wysokowydajny hub dla firmy, który zostanie ukończony do końca 2024 roku. Jakie rozwiązania zostaną w nim zastosowane?

Natomiast dział Intralogistyka to przede wszystkim sześć tekstów opisujących testy sześciu zwycięskich rozwiązań tegorocznej edycji prestiżowego konkursu IFOY Award. Działamy w tej organizacji od pierwszej edycji i każdego roku mamy możliwość – przy współpracy z naukowcami i praktykami – samodzielnie sprawdzić urządzenia, które wyznaczają najwyższy poziom w technice rozwijającej się w ramach Przemysłu 4.0.

W sekcji IT w magazynie polecam rozmowę z Cécile ARNAUD, Director of International Development w Hardis Group. Wątków jest sporo – rozmawiamy o systemach informatycznych wspierających zarządzanie magazynem, dronach do inwentaryzacji, perspektywach dla rynku innowacyjnych rozwiązań przemysłowych…

 

Kliknij i czytaj magazyn Warehouse Monitor - edycja Inwestor 2022
(dostęp do e-wydania dla prenumeratorów i zalogowanych użytkowników serwisu)

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.