Co w jesiennej edycji magazynu „Warehouse Monitor”?

 

Tradycyjnie już zestaw raportów z autorskich badań, poradniki i kilka nowych studiów przypadków…

W dziale Trends piszemy o wynikach badań rynkowych, realizowanych w ramach Warehouse Monitor RESEARCH. Zajrzeliśmy, między innymi, za kulisy polskich flot wózkowych. Porozmawialiśmy z przedstawicielami firm, które takie floty użytkują i dopytaliśmy o ważne dla nich kwestie. W rezultacie – przedstawiamy Państwu wybrane wyniki „Ogólnopolskiego badania poziomu efektywności zarządzania flotami intralogistycznymi (edycja 2017)”.

Piszemy też o tym, co decyduje, że klienci chcą współpracować z operatorami logistycznymi. Analizujemy to, jakie są główne trendy i jak zmieniają się potrzeby klientów. Tegoroczne wyniki są ciekawe, bo zauważalnie różnią się od tych uzyskiwanych w ciągu poprzednich kilku lat. Zapraszamy do opisu VI edycji Ogólnopolskiego Barometru Rynku Logistyki Kontraktowej.

W dziale Trends opisujemy też start zmagań o prestiżowe nagrody IFOY Award 2018. We wrześniu rozpoczęły się poszukiwania urządzeń i rozwiązań godnych zaszczytnego miana „intralogistycznych Oscarów”. Finał zmagań na targach CeMAT w Hanowerze, a o wyborze zdecyduje międzynarodowy zespół jurorów (w tym przedstawiciel „Warehouse Monitor”). W tekście opisujemy nowe kategorie konkursowe, a także przypominamy „sylwetki” zwycięzców IFOY Award 2017.

W czerwcu w Łodzi odbyła się piętnasta już edycja spotkania z autorskiego cyklu WarehouseLAB. Na warsztatach gościliśmy liczne grono managerów odpowiedzialnych za automatyzację procesów logistycznych w firmach. Polecamy naszą relację z warsztatów, która jest w dziale Events.

W tejże sekcji piszemy również o ciekawej prezentacji dla prasy branżowej, która odbyła się we włoskiej fabryce wózków STILL w Luzzarze. Pojechaliśmy tam po to, aby poznać nowe wózki kompletacyjne serii OPX.

We wrześniu wybraliśmy się również do Wrocławia i efektem tego jest reportaż ze spotkania, które zostało zorganizowane w dniach 13-14 września w siedzibie firmy Jungheinrich w Bielanach Wrocławskich. Jest to ciekawa i oryginalna formuła „dni otwartych”, jaką firma Jungheinrich realizuje od kilku lat i która z roku na rok przekształca się w poważną imprezę targową.

W sekcji Raport prezentujemy kolejny z naszych autorskich projektów – wybrane wyniki i wnioski z corocznego Ogólnopolskiego Badania „Budowa, rozbudowa i wynajem powierzchni przemysłowych” (edycja 2017). Tym razem skupiliśmy się na trendach w rozwiązaniach energooszczędnych, ekologicznych i przyjaznych dla pracowników zatrudnionych w magazynach. Innymi słowy – sprawdziliśmy, jakie nowe i pozytywne rynkowe trendy dziś dominują w obszarze inwestycji przemysłowych.

W tym wydaniu mocno rozbudowany jest dział Case study. Efektem włoskiej wizyty jest tekst o praktycznych testach wózków widłowych w magazynie sieci EuroSpin. Jest to we Włoszech jedna z najbardziej popularnych sieci handlowych, która rozrasta się bardzo szybko i ma ciekawy pomysł na biznes, w którym logistyka wewnętrzna jest niezwykle istotna.

Piszemy też o tym, jak wygląda efektywna automatyka (magazyn samonośny o pojemności ponad 20 200 palet) w nowym centrum logistycznym Ceramiki Paradyż w Tomaszowie Mazowieckim.

Polecam również materiał o wdrożeniu przez firmę SSI SCHÄFER kolejnej floty urządzeń automatycznie prowadzonych – WEASEL. Urządzenia te trafiły do firmy NextLevel Logistik, operatora logistycznego, który działa w branży odzieżowej. To zdecydowanie jedno z ciekawszych wdrożeń na europejskim rynku.

 

Zapraszamy do lektury

 

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Jesień 2017)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.