Co w nowym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Jesień 2018)?

To, że pomagamy przedsiębiorcom w uporządkowaniu ich procesów magazynowych, nie oznacza, iż od czasu do czasu nie zmieniamy także czegoś w naszym magazynie. Tym razem zabraliśmy się za zmianę działów w czasopiśmie i nieco inne podejście do opisywanych tematów. Chcieliśmy, aby były one mocniej sprofilowane na konkretnych obszarach działań logistyki magazynowej.

Mamy więc dział warehouse Intralogistyka, w którym poruszamy przede wszystkim tematy związane z nowoczesnym transportem wewnętrznym. W tym wydaniu szczególnie polecam tekst o serwisie urządzeń intralogistycznych. Zapytaliśmy użytkowników urządzeń magazynowych, jaki według nich powinien być perfekcyjnie działający serwis intralogistyczny. I odnieśliśmy ich odpowiedzi do wyników... sprzed 5 lat.

Jest też sekcja warehouse Obiekty przemysłowe, w której można znaleźć analizy i poradniki z rynku nieruchomości magazynowych i logistycznych. To jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin gospodarki. A jeśli ktoś ma co do tego jakieś wątpliwości, to zapraszam do lektury analizy podsumowującej boom pierwszego półrocza br.

Inwestycje w automatyzowanie procesów magazynowych i logistycznych to dziś jeden z najbardziej inspirujących rynkowych obszarów. Aby być na bieżąco z tym, co ważnego dzieje się na rynku, warto śledzić studia przypadków w naszym dziale warehouse Automatyzacja. W tym wydaniu piszemy m.in. o wdrożeniu zautomatyzowanego systemu regałów kanałowych w firmie Mydibel.

Trudno chyba o bardziej konkretną nazwę działu niż warehouse IT w magazynie. Tam przede wszystkim mamy opinie ekspertów i poradniki, tak aby maksymalnie przybliżyć przedsiębiorcom tajniki wdrożeń systemów klasy WMS, ale też zapoznać ich (i pomóc w podejmowaniu decyzji) z rynkiem terminali kodów kreskowych.

W dziale warehouse Logistyka kontraktowa natomiast zajmujemy się jednym z najdynamiczniej rosnących rynków – usługami outsourcingu logistycznego. Dzieje się tam bardzo dużo, więc warto trzymać rękę na pulsie. Warto też szukać porad eksperckich, które mogą być niezwykle pomocne firmom, które chcą na małą lub na dużą skalę oddać swoje procesy logistyczne w ręce fachowców.

I „last but not least” – sekcja warehouse Barometr. To miejsce, w którym piszemy o ważnych branżowych wydarzeniach – targach, eventach, nowych inwestycjach, które są istotne dla branży. To również obszar na personalia – awanse, zmiany w kierownictwie czy po prostu na pogłębione portrety fascynujących osobowości logistyki, które już są lub mogą być inspiracją dla naszych Czytelników.

 

Zapraszamy do lektury 

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Jesień 2018)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.