Co w jesiennym wydaniu „Warehouse Monitor” (edycja Jesień/2019)?

Kalendarzowo to jeszcze trwa lato, ale na rynku jest już nowe, jesienne wydanie magazynu „Warehouse Monitor”. O czym piszemy? Istotnych tematów jest sporo, a to niektóre z nich...

Tradycyjnie już, w czerwcu, wybraliśmy się na tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich. Była to okazja do spędzenia czterech intensywnych dni na targach ITM Industry Europe, Modernlog, 3D Solutions, Subcontracting. Najnowszą ofertę zaprezentowało blisko 1000 wystawców z kraju i z zagranicy. Efektownie zaaranżowane stoiska zajęły powierzchnię 26 500 metrów kwadratowych. Było więc co oglądać, zwłaszcza, że część propozycji była prezentowana premierowo. O targach piszemy w sekcji Barometr.

W tej sekcji również opisujemy początek nowej edycji zmagań o „intralogistyczne Oskary" - najbardziej prestiżowe międzynarodowe nagrody w branży - IFOY Award 2020. Kto tym razem otrzyma statuetki, które są poświadczeniem wysokiej innowacyjności rozwiązań? To dopiero się okaże po kilkustopniowym audycie, w trakcie którego wyłonimy (Warehouse Monitor jest w jury konkursu) najbardziej nowatorskie rozwiązania dla logistyki magazynowej. Co nowego w tej edycji? Jest kilka zmian, na które warto zwrócić uwagę i o nich piszemy w naszym materiale.

W dziale Intralogistyka polecamy studia przypadków. Na przykład tekst opisujący to, w jaki sposób wiedeński browar korzysta z technologii ładowania akumulatorów do wózków widłowych. Efektywność energetyczna może być dziś istotną przewagą konkurencyjną i ten tekst pokazuje to w rynkowych realiach.

Warto też zapoznać się z tekstem opisującym praktyczne zastosowanie systemów bezpieczeństwa ELOprotect dla firmy Culina Logistics.

Temat bezpieczeństwa pracy urządzeń transportu wewnętrznego jest też poruszony w studium przypadku opisującym rozwiązania z magazynach, w których wyodrębniono strefy zagrożenia wybuchem. Ciekawym przykładem z praktyki rynkowej może być firma ATM, działająca w branży recyklingu.

W sekcji Obiekty przemysłowe polecamy analizę: 8 możliwych kierunków rozwoju rynku magazynowego. W jakim kierunku będzie rozwijał się sektor nieruchomości logistycznych, co będzie decydowało o dalszym jego wzroście, a jakie czynniki będą stały na przeszkodzie? Eksperci AXI IMMO wskazują na trendy rynkowe, które będą kluczowe dla sektora magazynowego w Polsce w kolejnych latach.

W dziale Automatyzacja warto przeczytać tekst opisujący pewne aspekty działania nowego Europejskiego Centrum Logistyki firmy Inter Cars.

Polecamy również - osadzone w działach tematycznych - panele eksperckie z serii „100 pytań od...". Eksperci, zaproszeni przez redakcję, odpowiadają na mniej lub bardziej podchwytliwe pytania. Tematów do rozważań było naprawdę dużo - zaczynając od tematyki wózków widłowych, przez automatyzację, aż do zagadnień z dziedziny logistyki kontraktowej.

Dostęp do e-wydania dla zalogowanych użytkowników serwisu

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.