Co w jesiennym wydaniu magazynu Warehouse Monitor (edycja JESIEŃ 2020)?

Chyba wszyscy, tak prywatnie, jak i zawodowo, próbujemy odnaleźć się w nowych realiach, które w znaczący sposób określa pandemia. Na finiszu letnich tygodni i na początku jesieni, gdy przygotowywaliśmy to wydanie, pojawiło się już trochę informacji, które pokazywały, że choć nie jest łatwo, a sytuacja potrafi się zmienić z dnia na dzień, to – jako branża – robimy wszystko, by iść do przodu. Stąd i w sekcji Barometr znajdziecie Państwo informacje o branżowych konferencjach i przemysłowych imprezach targowych (takich jak chociażby listopadowy Modernlog w ramach targów ITM) planowanych na ostatni kwartał 2020 roku. Oczywiście – wszystko w zgodzie z nowym reżimem sanitarnym.

O innym istotnym wydarzeniu międzynarodowym piszemy w sekcji Intralogistyka. Już po raz dziewiąty rozpoczyna się bowiem wyścig o najwyżej cenione nagrody za najlepsze produkty i usługi z obszaru techniki magazynowej. Mowa o konkursie International Intralogistics and Forklift Truck of the Year, czyli po prostu o IFOY Award. „Warehouse Monitor” ma swoje przedstawicielstwo w jury IFOY od pierwszej edycji, która odbyła się w 2013 roku. Dlatego też możemy pokazywać cały proces rywalizacji niejako „od kuchni”. Z tej racji, że nieodłączną częścią IFOY Award są testy urządzeń, pozostaje nam wierzyć, że na początku 2021 roku będziemy mogli wybrać się na tereny targów w Hanowerze i osobiście sprawdzić, jak działają i co zaoferują swoim użytkownikom najnowsze rozwiązania intralogistyczne.

Warto też zajrzeć do działu Obiekty przemysłowe. Tam zgromadziliśmy sporo tekstów w ramach jednego obszernego raportu poświęconego „zielonym inwestycjom magazynowym i logistycznym”. Ten obszar rynku niezwykle dynamicznie się rozwija i czasy pandemii, jak na razie, nie spowolniły tego pozytywnego trendu. Deweloperzy stosują coraz to nowsze zaawansowane rozwiązania techniczne, ale i klienci-inwestorzy sami są zainteresowani sensownymi ekotechnologiami, bo nie dość, że są one w zgodzie z naszą współodpowiedzialnością za środowisko naturalne, to jeszcze długofalowo mogą pozytywnie wpłynąć na firmowy budżet.

W sekcji IT w magazynie piszemy o ciekawym rozwiązaniu – dobrym właśnie na ten moment, gdy nie chcemy angażować znaczących pieniędzy firmowych, a jest nam potrzebne nowoczesne rozwiązanie – chociażby system IT wspierający zarządzanie procesami magazynowymi.

Natomiast w dziale Automatyzacja warto przeczytać kilka prezentowanych tam studiów przypadków pokazujących inspirujące wdrożenia systemowych rozwiązań w konkretnych firmach.

Dostęp do e-wydania dla prenumeratorów i zalogowanych użytkowników serwisu

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.