Co w jesiennym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” (edycja: Jesień 2021)?

W poprzednim wydaniu naszego magazynu pojawiła się nowa sekcja: Testy (rozwiązań intralogistycznych). W tym numerze kontynuujemy temat i publikujemy pięć kolejnych artykułów. I tym razem mowa jest o najnowszych rozwiązaniach (niektóre jeszcze nie trafiły na krajowy rynek, ale perspektywy są obiecujące), które poddane zostały sprawdzianom na torze w Dortmundzie w ramach IFOY Award.

W bieżącym wydaniu opisujemy głównie realizacje, jakie przedstawiły startupy przemysłowe. Jest tam chociażby ciekawy system do zarządzania flotą robotów przemysłowych, jest profesjonalny „tłumacz logistyczny” nowego typu. Jest też naręczny skaner kodów kreskowych – miniaturowy i bardzo wygodny w użyciu, a także kompaktowy (i bardzo sprytny, a może lepiej – inteligentny) system automatyki magazynowej. I co ważne – to nie jest już etap koncepcji i snucia pomysłów. Są to bowiem urządzenia, które już mogą realizować swoje zadania w magazynach i fabrykach. Warto się z nimi zapoznać.

Tradycyjnie już – jak co roku – w sekcji Intralogistyka obszernie piszemy o zwycięzcach międzynarodowego konkursu IFOY Awards 2021. Pomimo pandemii udało się przeprowadzić cały cykl rywalizacji, łącznie z etapem praktycznych testów i uroczystym wręczeniem statuetek (chociaż oczywiście w pandemicznych ograniczeniach). Tym razem główną areną był Dortmund (tereny targowe i muzeum piłki nożnej). „Sylwetki” 6 zwycięskich rozwiązań opisujemy szczegółowo w bieżącym wydaniu. Jest i relacja z gali.

W sekcji Barometr mamy zaproszenie na zbliżające się targi ITM/Modernlog 2021 w Poznaniu. Szanse na realizację udanej „analogowej” imprezy przemysłowej w Poznaniu (na przełomie sierpnia i września) są bardzo duże. Relacja z ITM – w kolejnym wydaniu i w naszym serwisie.

W dziale Obiekty przemysłowe mamy zestaw tekstów związanych z inwestycjami „na zielono”. Ekobudownictwo przemysłowe od lat jest traktowane z dużą powagą przez wyspecjalizowanych deweloperów, którzy rozwiązania odpowiedzialne społecznie mocno wpisali w swoje strategie.

Dział Automatyzacja to przede wszystkim studia przypadków – głównie skoncentrowanych na poprawie efektywności pracy magazynu i centrum logistycznego. Tym razem mamy dla Was między innymi opis, jak przebiegała automatyzacja składowania blach w firmie Perfopol. Jest też studium przypadku opisujące, jak obecnie realizowane są zautomatyzowane dostawy komponentów dla Audi Hungaria.

Dostęp do e-wydania dla prenumeratorów i zalogowanych użytkowników serwisu

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.