Co w nowym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Jesień 2022)?

Gdy spojrzałem na gotowe już jesienne wydanie magazynu „Warehouse Monitor”, to szybko zrozumiałem, iż chcąc czy nie chcąc, zrobiliśmy je przede wszystkim pod znakiem tekstów. To w sumie kilkadziesiąt stron opisujących aż 18 rozwiązań intralogistycznych – na dodatek tych najbardziej innowacyjnych, z których część jeszcze nie trafiła nawet na polski rynek.

Jednym z haseł wiarygodnego, odbywającego się od ponad dekady, międzynarodowego konkursu IFOY Award jest: „testy robią różnicę”. I trudno z tym sloganem polemizować, szczególnie jeśli chodzi o technologię. Jako redakcja współtworzymy te testy już od pierwszej edycji zmagań IFOY. Przy współpracy z organizatorami z Niemiec, testerami z Holandii i renomowanymi europejskimi placówkami naukowo-badawczymi (jak chociażby Instytut Franunchofera), w gronie kilkudziesięciu jurorów z całego świata, co roku poddajemy próbom szereg innowacyjnych rozwiązań.  A wyniki tych sprawdzianów znaleźć można chociażby właśnie w wydaniach naszego magazynu, a także w naszym serwisie online.

Tym razem – w sekcji warehouse Testy – przygotowaliśmy aż 18 artykułów, gdzie 6 tekstów opisuje zwycięzców tegorocznej, niedawno zakończonej, edycji IFOY.

Co istotne – jest tam przekrojowy zbiór urządzeń i rozwiązań odzwierciedlających w praktyce idee Przemysłu 4.0 czy Logistyki 4.0. Nie zabrakło więc najnowszych wózków widłowych, rozwiązań zrobotyzowanych, ale też jest test kompaktowego „miejskiego magazynu”, sprawdzian systemów lokalizacji ludzi i urządzeń w magazynie, system do identyfikacji palet przemysłowych, podłoga, która jest jednocześnie wielką ładowarką, czy wreszcie opisy tego, jak konkretne firmy zautomatyzowały swoje procesy intralogistyczne.

W dziale Obiekty przemysłowe mamy natomiast sporo tekstów opisujących stan rynku na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku. To przede wszystkim opis rozpędzonej machiny inwestycyjnej, która wciąż – napędzana przez e-Commerce – brnie do przodu. Inwestycji było w opisywanym przez nas czasie bez liku i co rusz pojawiały się informacje o kolejnych nowo rozpoczętych budowach – magazyny, fabryki, rozbudowa już istniejących parków logistycznych. Czy kryzys dotrze i do tego sektora przemysłu? Na razie wciąż patrzymy na rynek nieruchomości komercyjnych i widzimy, że jest on na fali wznoszącej. Pod koniec roku wrócimy i ponowimy analizę.

Polecam też teksty z sekcji LAB. Znajdziecie tam Państwo artykuły pokazujące nowatorskie rozwiązania – głównie z obszaru informatyzacji i automatyzacji. To swego rodzaju „laboratorium”, w którym wykuwają się przełomowe pomysły, które napędzą naszą branżę w kolejnych latach.

 

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.