Co w nowym wydaniu „Warehouse Monitor” (edycja LATO 2017)?

 

Jakie przyszłościowe rozwiązania w sektorze gospodarki magazynowej są godne miana tych najbardziej innowacyjnych? W naszej ocenie – przede wszystkim te, które są dostępne niemal od zaraz do natychmiastowego zastosowania i przynoszą realną poprawę, którą da się opisać konkretnymi wskaźnikami. W sekcji specjalnej w dziale Trends, gdzie przedstawiamy i opisujemy zwycięzców prestiżowego konkursu IFOY Award 2017, takich rozwiązań z pewnością nie brakuje. W tym roku rozstrzygnięcie zmagań nastąpiło w maju na targach transport logistics w Monachium, w trakcie uroczystej gali finałowej. Po etapie kwalifikacyjnym i po fazie testów urządzeń wybraliśmy („Warehouse Monitor” uczestniczy w pracach jury od pierwszej edycji) najlepsze rozwiązania techniki magazynowej. W tej edycji wyjątkowo licznie reprezentowane były urządzenia elektryczne, autonomiczne, działające z częściowym udziałem operatora. Niewiele było klasycznych „wózków widłowych”, widać więc, że ciężar przesuwa się ze strony urządzeń w stronę usług, rozwiązań i ciągłej pogoni za dobrze rozumianą innowacyjnością, która poprawia jakość pracy końcowych użytkowników.

W dziale Raport przedstawiamy natomiast zestawienie czternastu inwestycji BTS z polskiego rynku obiektów przemysłowych, które powstały (lub jeszcze powstają) w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. W tym czasie na krajowym rynku mieliśmy do czynienia z prawdziwym urodzajem referencyjnych inwestycji „szytych na miarę”, a zamówienia pochodziły od inwestorów reprezentujących różne branże polskiej gospodarki.

To, jak wygląda logistyka w erze dygitalizacji, jak przebiega cyfrowa rewolucja i jakie są jej konsekwencje dla branży logistycznej, mogliśmy się przekonać w Monachium, w czasie targów transport logistics 2017 (odbywały się od 9 do 12 maja). Przedstawiciele branży logistycznej stawili się w stolicy Bawarii w rekordowej liczbie. W dziale Events przedstawiamy obszerny materiał opisujący to wydarzenie.

O tym, czy branża wózków widłowych jest w stanie nadążyć za szybko zmieniającymi się wymaganiami klientów (i nie tylko…) rozmawiamy z Jarosławem Cisakiem, prezesem zarządu Jungheinrich Polska. Wywiad znajdziecie Państwo w sekcji VIP.

Natomiast w dziale Case study przedstawiamy ciekawe rozwiązanie, które może być inspiracją dla wielu przedsiębiorstw. Planując rozbudowę zakładu, jedna z firm produkcyjnych stanęła przed wyzwaniem zaplanowania przepływu towarów między budynkiem produkcji a magazynem. Ale co można było zrobić w sytuacji, gdy standardowe rozwiązania na rynku okazały się niewystarczające?

A to jedynie część tematów, jakie przygotowaliśmy do letniego wydania.

 

Zapraszamy do lektury

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Lato 2017)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.