Co w nowym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Lato 2018)?

Przede wszystkim sprawdzone innowacje oraz godne polecenia pomysły - to one stanowią główną oś tematyczną wydania. I tak w dziale Trends przedstawiamy i opisujemy zwycięzców prestiżowego konkursu IFOY Award 2018. W tym roku rozstrzygnięcie zmagań nastąpiło w trakcie uroczystej gali w dniu inauguracji największych intralogistycznych targów na świecie – CeMAT 2018 w Hanowerze. Po etapie kwalifikacyjnym i po fazie testów urządzeń wybraliśmy („Warehouse Monitor” uczestniczy w pracach jury od pierwszej edycji) najlepsze rozwiązania intralogistyczne. Warto poznać laureatów, bo przygotowali oni jedne z najciekawszych pomysłów w zakresie nowoczesnego magazynowania i logistyki.

W tym roku na targi CeMAT przybyła z Polski rekordowa liczba targowych gości. I sądzę, że pewnie nie żałowali oni wyprawy do Hanoweru. W sekcji Raport polecamy więc obszerny tekst raportu podsumowującego CeMAT/HANNOVER MESSE 2018. Jesteśmy pewni, że wiosenna wystawa uwypukliła sporo ważnych branżowo trendów (również dla polskiego rynku), które dużo mówią o kondycji sektora oraz perspektywach jego rozwoju.

W sekcji Focus prezentujemy rynkowy raport specjalny. Tym razem tematem wiodącym jest intralogistyka. Potraktowaliśmy ten obszar produktowy i usługowy w kontekście najciekawszych innowacji, które mają realny wpływ na poprawę jakości procesów logistycznych w firmach.

Tym razem dział Case study pęka w szwach. Przedstawiamy tu ciekawe rozwiązania (w sumie pięć tekstów studium przypadku), które mogą być inspiracją dla wielu przedsiębiorstw. To między innymi opis rozbudowy i automatyzacja centralnego magazynu Keller & Kalmbach (generalnym wykonawcą wdrożenia rozwiązania technicznego była firma Jungheinrich).

To także opis tego, jak firma Witron opracowała we współpracy z Migros (branża spożywcza) zintegrowane rozwiązanie wielokanałowe, które łączy różne kanały dystrybucji (logistyka oddziałów, logistyka małych objętości i logistyka hurtowa), a także różne grupy produktów (suche, świeże, wrażliwe na temperaturę) w jednym zintegrowanym, zmechanizowanym i kompleksowym systemie.

Inny z przykładów to opis tego, jak praska filia światowego koncernu Coca-Cola, przeszła z wózków LPG na elektryczne. Udane wdrożenie, dzięki któremu zmniejszono koszty operacyjne o 22 procent, pokazało, że akumulatorowe pojazdy mają moc wystarczającą, aby przewozić nawet po trzy wypełnione napojami palety.

W sekcji specjalnej Almanach (to już ósme wydanie) przedstawiamy zaktualizowany przewodnik po rynku magazynowania i logistyki. Publikacja – tradycyjnie już – podzielona jest na sekcje branżowe. Dzięki temu użytkownicy szukający wyspecjalizowanego produktu (np. wózka widłowego, automatyki magazynowej, systemu IT) lub usługi (np. możliwości wynajmu lub budowy obiektu przemysłowego), mogą szybko znaleźć nie tylko niezbędne dane kontaktowe, ale również opisy firm-dostawców.

 

Zapraszamy do lektury 

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Lato 2018)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.