Co w letnim wydaniu „Warehouse Monitor” (edycja LATO 2019)?

Innowacyjność (i chciałoby się od razu dodać – dopasowanie do rynkowych potrzeb) jest motywem przewodnim bieżącego wydania. Bardzo dobrze to widać w raporcie opisującym finał zmagań o IFOY Award 2019 (to w sekcji Intralogistyka). Piszemy o samej gali, która w tym roku odbyła się w wiedeńskim Hofburgu i zgromadziła 600 gości. Jednakże sednem tematu jest opis sześciu zwycięskich rozwiązań. Po etapie kwalifikacyjnym i po fazie testów urządzeń wybraliśmy („Warehouse Monitor” uczestniczy w pracach jury od pierwszej edycji) to, co najlepsze w intralogistyce.

Mamy tu prawdziwy puls rynku. Jest więc rozwiązanie Cargometer – „Pomiar ładunku w locie”, które pozwala uzyskać konkretne dane dotyczące parametrów transportowanych towarów bez potrzeby zatrzymywania pracy wózka widłowego.

Jest też nowatorski wózek wysokiego składowania Jungheinrich ETV 216i. Co przeważyło w decyzji jury? Pomysł na zintegrowaną baterię litowo-jonową, wokół którego zbudowano koncept samego urządzenia.

Doceniono też pomysłowe i skupione na rozwiązaniach dotyczących ergonomiczności urządzenie produkcji UniCarriers – wózek widłowy TX3.

Gabarytowo mniejsze, ale za to bardzo praktyczne rozwiązanie – rękawica ze skanerem kodów kreskowych (ProGlove) – zwyciężyło we wprowadzonej w tym roku kategorii „Startup od the Year”.

Nagrodzone zostało też zaawansowane urządzenie szkoleniowe Raymond Virtual Reality Simulator. Korzystając z niego, w bezpieczny sposób można podnieść kwalifikacje załogi lub sprawdzić deklaracje nowego pracownika.

Coraz więcej jest też rozwiązań automatycznych – takich jak chociażby zestaw transportowy STILL LTX 50 i rozwiązanie LiftRunner (z automatycznym załadunkiem i rozładunkiem towarów).

Mam nadzieję, że przekonałem Państwa do tego, by lepiej poznać zwycięzców IFOY Award 2019, albowiem stworzyli oni jedne z najciekawszych rozwiązań w zakresie nowoczesnego magazynowania i logistyki.

W dziale Obiekty przemysłowe przedstawiamy natomiast obszernie wyniki V Ogólnopolskiego Badania Potencjału Regionów Magazynowych. Głównym celem tej cyklicznej analizy rynku jest zmierzenie realnej siły potencjału rozwojowego regionów. W tym roku sporo się dzieje w naszym zestawieniu. Przede wszystkim zaś – mamy nowego lidera...

W sekcji specjalnej Almanach Warehouse Monitor (to już dziewiąte wydanie) przedstawiamy zaktualizowany przewodnik po rynku magazynowania i logistyki. Publikacja podzielona jest na obszary branżowe, a znajdują się w niej wizytówki czołowych firm działających na rynku. Dzięki temu użytkownicy szukający wyspecjalizowanego produktu (np. wózka, automatyki, systemu IT) lub usługi (np. możliwości wynajmu lub budowy obiektu przemysłowego) mogą szybko znaleźć nie tylko niezbędne dane kontaktowe, ale i opisy firm.

Dostęp do e-wydania dla zalogowanych użytkowników serwisu 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.