Co w letnim magazynie „Warehouse Monitor” (edycja LATO 2020)?

Nie da się obecnie uniknąć tematów, w których nie pojawią się określenia takie, jak „Covid-19” czy „pandemia”. Można jednak – i takie założenie przyjęliśmy w redakcji – podejść do tematu na spokojnie, tak aby zobaczyć nie tylko to, jakie są główne zagrożenia dla logistyki magazynowej, ale także i to, gdzie – być może – pojawiają się jakieś szanse, nadzieja, możliwość innego spojrzenia na biznes. Jesteśmy w końcu już o kilka miesięcy mądrzejsi. To z pewnością za mało czasu, by mieć pełen obraz sytuacji, ale przynajmniej można już mieć dystans większy, niż to było możliwe w kwietniu czy w maju.

I tak, w sekcji Barometr piszemy o tym, jak w trudnych czasach radzi sobie segment wynajmu wózków widłowych. Na ten temat porozmawialiśmy z Anną Keppel-Płatek, dyrektorem pionu wynajmu i wózków używanych, oraz Arturem Kuśnierkiem, menedżerem ds. rozwoju sprzedaży – z firmy Jungheinrich Polska.

Tradycyjnie już w letnim wydaniu (w sekcji Intralogistyka) obszernie piszemy o zwycięzcach międzynarodowego konkursu IFOY AWARDS 2020. Rok temu uroczysta gala odbyła się w monumentalnych wnętrzach pałacu w Wiedniu. W tym roku, ze względu na pandemię, rozdanie nagród musiało się odbyć w innej, bardziej odpowiadającej wymogom chwili, formule. Wszystko więc rozegrało się w scenerii niczym ze świata Transformersów, a główną „sceną” był rozświetlony ekran komputera lub urządzenia mobilnego. To kolejny dowód na to, jak bardzo Covid-19 i jego konsekwencje zmieniły otoczenie biznesowe i nasze osobiste relacje.

W dziale Obiekty przemysłowe podsumowujemy pierwsze półrocze na rynku powierzchni magazynowych. I tu akurat nie brakuje prawdziwie pozytywnych informacji. Okazuje się, że wzrost w segmencie e-commerce bardzo mocno napędza popyt na nowoczesne magazyny, a polski rynek magazynowy po pierwszej połowie roku wciąż utrzymuje się na fali wznoszącej. Dość powiedzieć, że od stycznia do końca czerwca wynajęto 2,38 mln mkw. powierzchni produkcyjno-logistycznej.

W sekcji Automatyzacja mamy kilka studiów przypadków i analiz – głównie skoncentrowanych na poprawie efektywności pracy magazynu i centrum logistycznego.

Natomiast w dziale IT w magazynie warto przeczytać o tym… „Jak pomóc szczęściu w logistyce?”. Pokazujemy, jak firma Ospig, producent popularnych marek odzieżowych, w odpowiednim czasie zdecydowała się na wdrożenie wyspecjalizowanego oprogramowania. Ten ruch w trudnym okresie pandemii okazał się być dodatkowo pomocny.

Dostęp do e-wydania dla prenumeratorów i zalogowanych użytkowników serwisu

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.