Co w wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Lato 2022)?

To wydanie sponsoruje litera „I” jak innowacyjność. W mojej ocenie – już dawno nie było w naszym magazynie aż tak dużego nagromadzenia nowatorskich i bardzo pomysłowych rozwiązań przemysłowych. Znajdziemy je już w dziale Barometr, w którym piszemy między innymi o odbywających się jeszcze przed wakacjami targach LogiMAT w Stuttgarcie, o targach przemysłowych Hannover Messe i oczywiście o naszej koronnej krajowej imprezie – targach ITM w Poznaniu, na których sporym zainteresowaniem cieszyła się kolejna odsłona Modernlog. To na powyższych imprezach, które po pandemii nabrały zupełnie nowego charakteru – pokazano sporo rozwiązań, o których jeszcze niedawno powiedzielibyśmy „przyszłościowe”. Ale nie w tym roku i nie w kontekście bieżących wydarzeń – wojny za wschodnią granicą, kryzysu energetycznego i zawirowań finansowych. Dziś musimy te „przyszłościowe” rozwiązania jak najszybciej poznać i w miarę możliwości wdrażać je „na już” lub „na jutro”, by i w trudnych czasach móc się rozwijać.

Co jeszcze u nas w dziedzinie innowacyjności? Tradycyjnie już – jak co roku od ponad dziesięciu lat – w sekcji Intralogistyka obszernie piszemy o zwycięzcach międzynarodowego konkursu IFOY 2022. W pracach jury bierzemy udział właśnie od dekady i dzięki temu mamy bezpośredni dostęp do najnowszych i najbardziej nowatorskich rozwiązań, które wiodący producenci wypuszczają na rynek. I tym razem (pisaliśmy o tym wydarzeniu w wydaniu „Wiosna” 2022) udało się przeprowadzić cały cykl rywalizacji, łącznie z tym najważniejszym – etapem praktycznych testów. Pod koniec czerwca pozostało więc tylko ogłoszenie zwycięzców i uroczyste wręczenie statuetek. I tym razem główną areną był Dortmund i niezwykle ciekawe miejsce – BMW Welt (oczywiście jest też relacja z gali). „Sylwetki” sześciu zwycięskich rozwiązań opisujemy szczegółowo wbieżącym wydaniu – koncentrując się na ich mocnych stronach i wnioskach z praktycznych testów.

W sekcji LAB opisujemy kilka ciekawych wdrożeń, w tym to, w którym firma Jungheinrich rozbudowuje (już po raz kolejny) magazyn centralny dla Keller & Kalmbach. Ta współpraca trwa już od 15 lat (!), a więc od czasu, gdy wystartowała pierwsza faza budowy. A ostatnio pojawił się dobry moment na kolejny etap – postanowiono się zabrać do tego, by zautomatyzowany magazyn zyskał cztery dodatkowe korytarze i dzięki temu znacząco zwiększył efektywność. Jak to zrobiono? Na to pytanie i na wiele innych znajdziecie Państwo odpowiedź w wydaniu.

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.