Co w wiosennym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor”?

 

Wiosenne wydanie zawsze rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim zawsze dążymy do tego, aby wprowadzać do niego nowe elementy, które mogą okazać się interesujące dla Czytelników. 

Zacznę więc nie według działów, ale od nowości. Nowa jest sekcja warehouse Focus – miejsce (całkiem spore) poświęcone jednemu tematowi przewodniemu. Mające swoją formę, swój zestaw ekspertów i pakiet dedykowanych studiów przypadków. Tym razem jest to sekcja raportowa zatytułowana: „21 filarów automatyzacji procesów magazynowych. Przewodnik praktyczny dla inwestorów”. Każdy z owych z tytułowych „filarów” to merytoryczna ekspercka analiza, która w sposób przejrzysty tłumaczy, punktuje i definiuje poszczególne etapy procesu zmian w firmie. Rozpoczynamy od momentu formowania się decyzji o potrzebie automatyzacji procesów w firmie, pierwszych analiz, poszukiwania informacji o rynku i działających na nim firmach. Następnie przechodzimy przez etap zawężania i strukturyzowania celów, aż do momentu podjęcia finalnej decyzji i wizji spodziewanych i policzalnych efektów. Mamy też kilka studiów przypadków, które obrazują poruszany przez ekspertów temat.

W dziale Trends prezentujemy 13 nominowanych wózków i rozwiązań walczących o międzynarodowe laury IFOY Award 2016. Nominowane rozwiązania trafiły właśnie do rundy finałowej i zostały przez nas – jurorów – gruntownie przetestowane (polecam fotoreportaż z testów). Warto więc poznać urządzenia z tzw. krótkiej listy, z której zwycięzców będą  wybierać jurorzy z kilkunastu państw, w tym z Polski.  Wielki finał już wkrótce – na targach CeMAT.

A jeśli już o targach mówimy, to w marcu byliśmy na targach LogiMAT w Stuttgarcie, gdzie zobaczyliśmy prawdziwy pokaz sił biznesu logistyki magazynowej: 1280 wystawców i blisko 44 tysiące odwiedzających. Co istotne – targi nie tylko odwiedza coraz większa grupa gości z Polski, ale polskie firmy są także (wreszcie…) liczniej reprezentowane wśród wystawców.

Nie zabrakło nas również na lutowej konferencji zapowiadającej tegoroczne, wspomniane już, targi CeMAT w Hanowerze. Mogliśmy więc poznać główne kierunki, w jakich rozwijać się będzie impreza.  W tym roku w centrum uwagi znajdzie się digitalizacja i usieciowienie łańcucha wartości. Ta idea jest zatem tematem przewodnim nadchodzących targów CeMAT (od 31 maja do 3 czerwca). Piszemy o tym w sekcji Events.

W dziale Raport zapraszam do lektury wyników II Ogólnopolskiego Badania Potencjału Regionów Magazynowych (edycja 2016). Czego się z niej dowiedzieliśmy? Wielu ciekawych spraw, chociażby tego, że nastąpiła zmiana na pozycji lidera, a i poza czołówką też są zmiany. Dowiedzieliśmy się również tego, że poziom optymizmu i pesymizmu deweloperów oraz doradców bywa niekiedy bardzo odmienny.

W dziale Management polecam piątą już część naszego redakcyjnego cyklu Praktyczny leksykon informatyzacji magazynu Warehouse Monitor”. To kilkuczęściowy ekspercki zbiór najważniejszych pojęć, zagadnień i problemów związanych z informatyzacją logistyki magazynowej. Tym razem ekspercki tekst dotyczy niezwykle istotnej sfery eksploatacyjnej.

 

Zapraszamy do lektury

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Wiosna 2016)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.