Co w nowym wydaniu „Warehouse Monitor” (edycja Wiosna 2017)?

 

Wiosenne wydania naszego kwartalnika rządzą się swoimi prawami. Co roku bowiem staramy się wzbogacić magazyn o nowe działy. Tym razem przygotowaliśmy sekcję Team. To w niej znajdą się ciekawe tematy dotyczące rynku pracy, zarządzania zespołem pracowników czy chociażby edukacji logistycznej, tak jak ma to miejsce w bieżącym wydaniu.

W dziale Trends prezentujemy – to również tradycja wiosennego wydania – zestaw nominowanych urządzeń i rozwiązań intralogistycznych walczących o prestiżowe międzynarodowe laury IFOY Award 2017. Nominowane rozwiązania trafiły właśnie do rundy finałowej i zostały przez nas – jurorów IFOY Award – solidnie przetestowane. Polecam obszerny fotoreportaż z testów, które odbyły się na początku maja na terenie targów w Monachium. Wielki finał już wkrótce – na majowych targach transport logistic 2017.

W dziale Raport natomiast zapraszam do lektury wyników III Ogólnopolskiego Badania Potencjału Regionów Magazynowych (edycja 2017). Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, zadaliśmy pytania grupie wiodących na rynku inwestorów, deweloperów, których interesy są wobec siebie konkurencyjne, a także przedstawicieli agencji doradztwa i pośrednictwa na rynku nieruchomości przemysłowych. Tegoroczna edycja przyniosła zauważalny pakiet zmian w trendach, zarówno w samej czołówce (ubiegłoroczny lider spadł na trzecie miejsce), jak i poza nią. W raporcie szczegółowo omawiamy zmiany i wyciągamy wnioski.

Sekcja Events to tym razem przede wszystkim relacja z marcowego wydarzenia – platformy warsztatowo-biznesowej WarehouseLAB. Na dwudniowych zajęciach gościliśmy kilkudziesięciu managerów odpowiedzialnych w swoich firmach za automatyzację i informatyzację procesów logistycznych i magazynowych. 

W dziale Focus głównym tematem są procesy związane nomen omen właśnie z automatyzacją magazynową. Zaproszeni przez nas eksperci szukali odpowiedzi na takie pytania, jak między innymi dlaczego w kraju o nadal relatywnie niskich kosztach personelu automatyzacja jest oczywistym trendem? Jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji? I wreszcie – czy można zautomatyzować procesy magazynowe i logistyczne w 100 procentach? W „fokusie” znalazł się też materiał o niedawno zakończonych targach Logimat 2017, podczas których tematy związane z automatyzacją procesów analizowane były na wiele sposobów.

W sekcji Case study polecam zestaw studiów przypadków. Jest tekst o tym, w jaki sposób (w zautomatyzowanym centrum logistycznym w Nowym Dworze Mazowieckim) udało się uzyskać wysoką efektywność w warunkach głębokiego zamrażania. Jest też materiał o uruchomieniu w nowoczesnej fabryce w Łodzi linii przenośników, w skład której wchodzi automatyczny wózek transportowy AGV. Warto też przeczytać tekst o tym, jak wygląda system wydajnego ładowania akumulatorów w wózkach widłowych u producenta aluminium.

Zapraszamy do lektury

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Wiosna 2017)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.