Co dobrego na wiosnę? („Warehouse Monitor” - edycja Wiosna 2018)

 

Rok zaczynamy z nieco bardziej obszernym wiosennym wydaniem. To 100 stron pełnych analiz, raportów, studiów przypadków, wyników badań. Niektóre z nich chciałbym szczególnie polecić.

W dziale Trends piszemy o kolejnej edycji IFOY Award, w lutym – wzięliśmy, wraz z grupą jurorów z 18 państw, udział w testach urządzeń i rozwiązań nominowanych do IFOY Award 2018. Zwycięzców poznamy już w kwietniu, w trakcie finału, który odbędzie się na targach CeMAT, w dniu inauguracji tej największej intralogistycznej imprezy.

A jeśli już o CeMAT 2018 mowa, to sekcję Focus poświęciliśmy wyzwaniom automatyzacji i informatyzacji, ukazanym właśnie przez pryzmat nadchodzących targów CeMAT i HANNOVER MESSE. Powyższe tematy będą stanowiły główną oś nadchodzących wydarzeń, które w tym roku odbędą się w tym samym czasie (kwiecień) i miejscu. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie branżowe. Bliżej poznaliśmy kulisy tego planu, uczestnicząc w konferencji HANNOVER MESSE/CeMAT Preview, która odbyła się w Hanowerze.

Początek roku w ogóle obfitował w ciekawe branżowe wydarzenia, o których piszemy w sekcji Events. Deszczowy i wietrzny Hamburg stał się na przykład pod koniec stycznia areną prezentacji prawdziwie gorących magazynowych nowości. Do portowego miasta wybraliśmy się na międzynarodowy event Jungheinrich: „Innovations & Highlights”. Firma potraktowała 2018 rok niezwykle poważnie i zdecydowała się wprowadzić zestaw nowych urządzeń, w tym dwie ważne premiery.

Również w Hamburgu mogliśmy się zapoznać z elektrycznym wózkiem RX 20 w całkiem nowej odsłonie. Seria STILL RX 20 to niemal encyklopedyczny przykład na to, jak w ostatnich latach zmienia się rynek rozwiązań transportu wewnętrznego.

W sekcji Case study polecam tekst opisujący to, jak firma Stockmann przeorganizowała swoją logistykę. Wysoko dynamiczny magazyn z wózkami wahadłowymi oraz zautomatyzowanym buforowaniem i sekwencjonowaniem – taki jest system, który został wdrożony w fińskiej sieci handlowej przez firmę SSI SCHÄFER. Polecam zajrzeć za kulisy wdrożenia.

W dziale Raport przedstawiamy wyniki IV Ogólnopolskiego Badania Potencjału Regionów Magazynowych – edycja 2018. Głównym celem tej cyklicznej analizy rynku jest zmierzenie realnej siły potencjału rozwojowego regionów. W tym roku sporo się dzieje w naszym zestawieniu – nie tylko mamy zmiany w pierwszej trójce i nowego lidera (z rekordową liczbą punktów!), są też istotne roszady w końcowej części rankingu. A do tego pokaźny zestaw eksperckich komentarzy.

Eksperci grają też główną rolę w materiałach zgromadzonych w sekcji Vademecum 2018. To opis rozwiązań i dobrych praktyk w logistyce magazynowej, zbiór oryginalnych tekstów, napisanych dla naszych Czytelników przez praktyków, ekspertów – pasjonatów rynku logistycznego. W ten sposób powstał subiektywny, autorski przewodnik po świecie idei, strategii, rozwiązań technicznych i zarządczych, a także dobrych praktyk w obszarze logistyki magazynowej. Autorzy skupiają się nie tyle na wyjaśnieniu literalnego znaczenia opisywanych zagadnień, ale na pokazaniu ich w praktycznym kontekście, koncentrując się na tym, jaki mają one wpływ na obszar logistyki magazynowej, a w finalnym efekcie – na kondycję całej firmy.

 

Zapraszamy do lektury

 

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Wiosna 2018)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.