Co w wiosennym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Q1/2019)?

W dziale warehouse Barometr piszemy o kolejnej edycji IFOY Award. Na początku marca wzięliśmy, wraz z grupą jurorów z 19 państw, udział w testach urządzeń i rozwiązań nominowanych do IFOY Award 2019. Zwycięzców poznamy w kwietniu, w trakcie finału, który odbędzie się tym razem w Wiedniu. W tegorocznej edycji zostało nominowanych aż 15 rozwiązań intralogistycznych – ciekawych i perspektywicznych dla szefa logistyki i magazynu.

Ten dział to także miejsce na podsumowanie targów LogiMAT 2019, które w tym roku zgromadziły rekordową publiczność, w tym wielu gości z Polski.

Eksperci grają główną rolę w materiałach zgromadzonych w sekcjach Vademecum Warehouse Monitor 2019. To zbiór oryginalnych tekstów, napisanych dla naszych Czytelników przez praktyków, ekspertów – pasjonatów rynku logistycznego. To subiektywny, autorski przewodnik po świecie idei, strategii, rozwiązań technicznych i zarządczych, a także dobrych praktyk w obszarze logistyki magazynowej.

A co w dziale warehouse Intralogistyka? W tym wydaniu to najbardziej rozbudowany dział. Opisujemy bowiem szczegółowo urządzenia, które testowaliśmy w ramach testu IFOY Award 2019. Takie jak na przykład niewielki gabarytowo paletowy wózek (Combi-PPT), który jest obsługiwany przez idącego operatora. Nic ekscytującego? A jak dodamy, że można nim z łatwością podnieść i przetransportować... kilkunastotonowy ładunek?

Jest też ciekawe studium przypadku opisujące proces wdrożenia nowoczesnego systemu zarządzania energią wózków widłowych w firmie ROHLIG SUUS (operator logistyczny).

W sekcji warehouse Automatyzacja polecam tekst o zastosowaniu pojemników Georg Utz w automatycznym magazynie Frisco.pl. Chodzi o, bagatela, 35 tys. pojemników wielokrotnego użytku z tworzywa sztucznego do nowego, wysoce zautomatyzowanego magazynu supermarketu internetowego.

Sekcja warehouse Obiekty Przemysłowe to tym razem przede wszystkim analiza: Dekada magazynowa w 10 odsłonach, przygotowana przez ekspertów AXI IMMO. Piszą oni o tym, jaką metamorfozę przeszedł rynek w ostatnich latach. Eksperci wyróżnili 10 elementów, które uległy zmianie na przestrzeni ostatnich 10 lat.

W dziale warehouse IT w magazynie opisujemy kilka nowatorskich rozwiązań – takich jak np. rękawica, która może w niektórych przypadkach zastąpić terminale kodów kreskowych. Jest też opis systemu ostrzegania o niebezpieczeństwach w magazynie. Jest opis nowej odsłony programu flotowego, ale też test zaawansowanego symulatora, na którym można uczyć się pracy wózkiem widłowym lub sprawdzić umiejętności pracowników magazynu.

Dostęp do e-wydania dla zalogowanych użytkowników serwisu 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.