Co w wiosennym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor”?

 

Wiosna musi też przynieść przynajmniej trochę nadziei. Warto się jej łapać w tym trudnym czasie. Jest szansa, że w tym roku spotkamy się na istotnych branżowych wydarzeniach. W sekcji Barometr piszemy o nadchodzących na przełomie maja i czerwca targach LogiMAT w Stuttgarcie, o targach Hannover Messe w Hanowerze i przede wszystkim o ITM/Modernlog w Poznaniu. Wszystkie zaplanowano w niemal tym samym terminie, stąd warto wiedzieć, co nam zaoferują. Z zapowiedzi wynika, że w każdym przypadku spotkania branżowe chcą stać się miejscem ważnej dyskusji ekspertów – o efektywności i o innowacjach, ale też o klimacie, o naszej polityce surowcowej czy o realnym zagrożeniu przerwania łańcuchów dostaw.

W tej sekcji, która otwiera nasz magazyn, polecam też ciekawe rozmowy. Jak chociażby ta z Anną Witkowską, szefową Działu Wózków Używanych w Jungheinrich Polska o bieżącej sytuacji panującej na rynku wtórnym urządzeń intralogistycznych – o trendach, cenach, perspektywach dla klientów. Rozmawialiśmy też ze Sławomirem Nitkiem, dyrektorem generalnym w Action Polska, o tym jak zmienia się logistyka międzynarodowej sieci sklepów niespożywczych. A trzeba przyznać, patrząc na ostatnie działania, że jest to tempo naprawdę szybkie.

W naszym magazynie zaszły również, jak to na początku roku bywa, pewne zmiany. W nowym dziale warehouse LAB połączyliśmy tematy z zakresu automatyzacji, robotyzacji i informatyzacji. Dziś trudno jest je rozdzielać, bo mieszają się ze sobą niczym w tyglu. Przekonaliśmy się o tym dobitnie, realizując (już od blisko dekady!) nasze autorskie spotkania eksperckie pod hasłem „Warehouse LAB”. Zanim pandemia pomieszała nam szyki, odbyło się w sumie niemal 20 edycji. Stąd i wybór nazwy działu. Odnosi się ona jednak nie tylko do treści w nim zmagazynowanej, ale też jest wyrazem nadziei, że w tym roku liczniej powrócimy do spotkań „face to face”, które gromadzą ekspertów-praktyków, umożliwiają im wymianę wiedzy, doświadczeń czy wreszcie – ułatwiają decyzję o przełomowych inwestycjach w firmową intralogistykę.

A jak już przy niej jesteśmy… to w dziale warehouse Intralogistyka nie mogło zabraknąć opisu rozwiązań nominowanych do międzynarodowej nagrody IFOY Award 2022. Współtworzymy tę międzynarodową inicjatywę, cieszącą się dużym prestiżem w środowisku, inicjatywę od jej pierwszej edycji. W tym roku mamy jubileuszową – dziesiątą. I jak na taką przystało, wszystko odbywa się w odpowiednio dużej skali. Tak zwana „krótka lista” nominowanych do ścisłego finału wcale w tym roku nie jest taka znowu krótka, bo to aż 14 urządzeń i rozwiązań obrazujących najwyższy poziom wiedzy i innowacyjności we współczesnej intralogistyce. Pod koniec marca gruntownie przetestowaliśmy nominowane rozwiązania w hali testów w Dortmundzie, a w czerwcu dowiemy się, kto zdobędzie tytuły najlepszych z najlepszych, określane też z przymrużeniem oka „logistycznymi Oskarami”.

 

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.