Co w najnowszym wydaniu „Warehouse Monitor” (edycja Zima 2016)?

 

Co w zimowej edycji naszego magazynu? Solidny zapas (jak na zimową porę przystało) autorskich raportów, poradników, opinii eksperckich i zestaw studiów przypadków (opis dziesięciu wyjątkowych firm).

Przedsiębiorcy z optymizmem Umiarkowanym) myślą o 2017 r., przynajmniej w zakresie inwestycji w rozbudowę i przebudowę firmowej logistyki magazynowej. Widać to chociażby we wskazaniach naszego tradycyjnego rynkowego barometru (jego IV edycji), który szacuje potencjał inwestycyjny. To w dziale Trends, w którym przedstawiamy również i szerzej opisujemy kategorie prestiżowego międzynarodowego konkursu intralogistycznego IFOY Award 2017. Obecnie trwa wstępny etap, a finał zmagań w maju na targach logistycznych w Monachium. O wyborze zdecyduje 25 jurorów z 18 państw (w tym przedstawiciel „Warehouse Monitor”) – wcześniej jednak czekają nas dyskusje, prezentacje i testy urządzeń.

W dziale Events opisujemy kilka istotnych, ciekawych wydarzeń branżowych, w których ostatnio uczestniczyliśmy. W Toruniu spotkaliśmy się – na konferencji – z zarządem firmy Emtor i z przedstawicielami marki Yale. W Kątach Wrocławskich pojechaliśmy natomiast zobaczyć efekty dokonanej przez firmę Georg Utz Sp. z o.o. – szwajcarskiego producenta pojemników i palet dla logistyki i magazynowania z tworzywa sztucznego – rozbudowy zakładu i części magazynowej. Polecam również fotoreportaż z kolejnej edycji Dni Otwartych zorganizowanych przez firmę Jungheinrich w Bielanach Wrocławskich.

W sekcji Raport mamy analizy poświęcone rynkowi powierzchni magazynowych. Co zapamiętamy z 2016 r.? Jakie trendy zostały wzmocnione, a jakie osłabione? Jakie regiony „rządziły” i najliczniej przyciągały inwestorów, a jakie zostały zepchnięte na margines? Co z dalszymi perspektywami rozwojowymi? Jak będzie wyglądał rynek nieruchomości przemysłowych w 2017 r. i w kolejnych latach? Odpowiedzi na te i inne pytania w naszych tekstach.

W dziale Focus przedstawiamy 10 sposobów na logistyczną obsługę e-sprzedaży. Dziesięć firm z różnych branż i tyle samo sposobów na to, aby uczynić swoje procesy magazynowe i logistyczne w obszarze e-commerce jak najbardziej wydajnymi i skutecznymi. Co jednak się działo, zanim dokonano zmian? Sprawdziliśmy, jakie były największe wyzwania, jakie zastosowano środki techniczne i zarządcze, aby sobie z nimi poradzić. I wreszcie – dopytaliśmy, jakie konkretne efekty – wyrażone w liczbach – udało się osiągnąć. Zachęcam do lektury 10 branżowych studiów przypadków.

W dziale Safety przedstawiamy nowy raport o stanie bezpieczeństwa w polskich magazynach. Napisać, że wciąż jest daleko do ideału, to nie napisać za wiele…

W sekcji Management piszemy m.in. o WMS, MES i ERP, czyli systemowym wespół w zespół.

Każdy z systemów jest niczym osobna jednostka, samodzielnie działająca i niejako niezależna. Dopiero jednak wyspecjalizowane systemy działając wspólnie, współtworzą silne informatyczne wsparcie dla najważniejszych firmowych procesów.

 

Zapraszamy do lektury

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Zima 2016)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.