Co w zimowej edycji magazynu „Warehouse Monitor”?

 

Co w najnowszej edycji naszego magazynu? Solidny pakiet (jak przystało na zimowe wydanie…) autorskich raportów, wyników badań rynkowych, poradników, opinii eksperckich i studiów przypadków.

W dziale Trends szerzej opisujemy przygotowania do kolejnej edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu intralogistycznego IFOY Award 2018. Obecnie trwa wstępny etap, a finał zmagań i ogłoszenie zwycięzców nastąpi wiosną na targach CeMAT w Hanowerze. O wyborze zdecydują jurorzy z kilkunastu państw (w tym przedstawiciel „Warehouse Monitor”), wcześniej jednak czekają nas dyskusje, prezentacje i, co najważniejsze – testy nominowanych urządzeń.

W dziale Events opisujemy natomiast kilka ważnych wydarzeń branżowych. Sprawdziliśmy między innymi to, ile jest prawdy w nazwie: „fabryka wózków używanych”. Czy da się odnowić maszynę w taki sposób, aby faktycznie, a nie tylko w obietnicach, była „jak nowa”? W październiku wybraliśmy się do Klipphausen (niedaleko Drezna), aby zobaczyć, jak działa fabryka wózków Jungheinrich, która już od ponad 10 lat skoncentrowana jest właśnie na sprzęcie używanym.

Współuczestniczyliśmy również w wyborze Jeffa Bezosa, założyciela i szefa firmy Amazon, do panteonu najważniejszych postaci logistyki, a więc do Logistics Hall of Fame. W listopadzie w Berlinie około 170 gości – tak z branży logistycznej, przemysłowej, ale i ze świata nauki, polityki i mediów – spotkało się, aby wziąć udział w uroczystej gali.

Wybraliśmy się również do Janowa Podlaskiego, to tam firma Camso Polska, część globalnego koncernu produkującego wyspecjalizowane opony, świętowała jubileusz 20-lecia swojej działalności.

W sekcji Focus przedstawiamy natomiast wnioski i rekomendacje IV Ogólnopolskiego Badania Rynku Palet (edycja 2017). W naszej analizie piszemy o tym, jak u progu 2018 roku wygląda polski rynek palet. Z jakimi głównymi wyzwaniami muszą się mierzyć każdego dnia osoby, które są odpowiedzialne za gospodarkę paletową w swoich firmach? Jak w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniły się potrzeby i wymagania użytkowników palet? W tekście znajdziecie Państwo sporo bardzo konkretnych odpowiedzi na te pytania (oraz na szereg innych).

W sekcji Raport mamy analizy poświęcone rynkowi powierzchni magazynowych u progu roku 2018. Co zapamiętamy z kończącego się bieżącego roku? Jakie były trendy, jakie spektakularne transakcje i inwestycje? Jakie regiony „rządziły” i najliczniej przyciągały inwestorów, a jakie zostały zepchnięte na margines? Jak długo jeszcze potrwa hossa? Tradycyjnie już zaprosiliśmy rynkowych ekspertów i praktyków do podsumowań i analiz.

W dziale Case study polecam tekst o tym, w jaki sposób producent urządzeń elektroniki użytkowej zmodernizował technologię ładowania akumulatorów swojej floty 32 urządzeń do transportu poziomego, wykorzystywanej w zakładach produkcyjnych nieopodal Wrocławia.

 

Zapraszamy do lektury

 

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Zima 2017)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.