Co w nowym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Zima 2018)?

Co w zimowym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor”?

Nasz dział warehouse Barometr to miejsce, w którym piszemy o ważnych branżowych wydarzeniach – targach, eventach, nowych inicjatywach. Tradycyjnie już w zimowym wydaniu prezentujemy wiedzę będącą efektem autorskiego sondażu. To już bowiem szósta edycja Barometru inwestycyjnego (na rok 2019). Pod koniec roku, gdy w firmach najczęściej są zatwierdzane budżety, prosimy właścicieli, managerów, szefów, aby odpowiedzieli na kilka pytań związanych z zakresem planów inwestycyjnych ich firm w logistykę magazynową. W tekście piszemy o tym, czego się dowiedzieliśmy w kontekście planów na nadchodzący rok.

Jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych jest coroczne ogłoszenie laureatów IFOY AWARD – prestiżowych światowych nagród intralogistycznych. Tym razem uroczystość odbędzie się w niezwykłym miejscu – w Hofburgu w Wiedniu (26 kwietnia). Zanim jednak zwycięzcy z dumą uniosą w górę statuetki, to wcześniej jeszcze czekają nas kilkudniowe testy produktów i rozwiązań nominowanych do nagrody.

Co jeszcze w dziale warehouse Intralogistyka? Jest chociażby ciekawe studium przypadku – proces wdrożenia nowych wózków w bydgoskiej firmie Bista Standard. Jest także tekst o wózkowych systemach flotowych. Managerowie magazynu chcą dziś wiedzieć jak najwięcej o pracy wózków w firmowym magazynie. Ta wiedza, jeśli jest zbierana systemowo, przekłada się na bardzo policzalne korzyści dla przedsiębiorstwa.

W sekcji warehouse Automatyzacja piszemy o jednej z najbardziej spektakularnych inwestycji „magazynowych"”... To postawienie i uruchomienie (dla firmy z branży budowlanej) nieckowego transportera taśmowego o długości 13,7 km. To najdłuższa linia przenośnikowa w historii firmy.

W dziale warehouse IT w magazynie publikujemy panel ekspercki, w którym opisana jest sytuacja na szybko rozwijającym się rynku terminali mobilnych – podsumowanie 2018 i prognoza na 2019 r.

W dziale warehouse Logistyka kontraktowa zajmujemy się jednym z najdynamiczniej rosnących rynków – usługami outsourcingu logistycznego. Dzieje się tam bardzo dużo (nowe inicjatywy, sporo inwestycji, kolejne kontrakty). Warto wiedzieć więcej.

Sekcja warehouse Obiekty Przemysłowe to tym razem przede wszystkim obszerny raport opisujący rynek inwestycji typu BTS. Wszystko zaczęło się bowiem mniej więcej pod koniec 2008 r., gdy rynek zaczął zmierzać właśnie w kierunku „szycia na miarę". Stwierdziliśmy więc, że bieżące wydanie to doskonały czas na podsumowanie już blisko 10-letniego okresu funkcjonowania procesu inwestycyjnego typu build-to-suit.

Zapraszamy do lektury 

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Zima 2018)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.