Co w zimowym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor”?

Nasz dział Barometr to miejsce, w którym piszemy o ważnych branżowych wydarzeniach, ale też o nowych inicjatywach i pomysłach. Tradycyjnie już w zimowym wydaniu prezentujemy tu wiedzę będącą efektem autorskiego sondażu – siódmej edycji Barometru inwestycyjnego (na rok 2020). Jesienią, gdy w firmach są przygotowywane budżety, prosimy właścicieli, managerów, szefów, aby odpowiedzieli na kilka pytań związanych z zakresem planów inwestycyjnych ich firm w logistykę magazynową. W tekście piszemy o tym, czego się dowiedzieliśmy w kontekście planów na 2020 rok.

Piszemy też o dziesiątej edycji Dni Otwartych Jungheinrich Polska. We wrześniu do Wrocławia przedsiębiorcy i managerowie wybrali się po to, aby zobaczyć innowacyjne rozwiązania – zarówno te produktowe, jak i te związane z usługami intralogistycznymi. Jubileuszowa, edycja wydarzenia była również dobrą okazją do tego, aby celebrować 25-lecie obecności firmy na polskim rynku.

Przedstawiamy także dwie zapowiedzi istotnych imprez branżowych, które odbędą się w nowym roku – to poznański Modernlog 2020 oraz targi Hannover Messe. Co nowego zaproponują organizatorzy? Do tematu z pewnością będziemy wracać także i w kolejnych wydaniach.

W dziale Intralogistyka piszemy o jednej z najważniejszych premier na rynku wózków. W tej branży są serie pojazdów, które od lat cieszą się tak dużą popularnością, że producenci rozwijając linię modeli, przede wszystkim stawiają na ich ewolucję, tak by czasem czegoś nie zepsuć. Jednakże w tym roku nowa seria STILL RX 60-25/35 zrobiła znacznie większy krok do przodu. Jak duży? O tym mogliśmy się przekonać na światowej premierze w Hamburgu.

W sekcji Obiekty przemysłowe zebraliśmy wiodące tendencje kończącego się roku na rynku obiektów magazynowych i logistycznych. Dość szybko okazało się, że praktycy, rynkowi eksperci są zgodni co do oceny głównych zjawisk i ich konsekwencji dla branży i jej klientów.

24 i 25 października w Łodzi odbyła się 19. już edycja warsztatów z naszego autorskiego cyklu WarehouseLAB. Na dwudniowych praktycznych zajęciach gościliśmy kilkudziesięciu managerów odpowiedzialnych w firmach za usprawnienia (w tym automatyzację i informatyzację) procesów magazynowych. O tym wydarzeniu piszemy w sekcji warehouse Automatyka.

W sekcji Logistyka kontraktowa obszernie przedstawiamy dwie bardzo ciekawe postaci logistycznego świata. Erich Staake, CEO Hafen Duisburg AG, dołącza do grona największych międzynarodowych osobowości logistyki – Logistics Hall of Fame. Natomiast wyróżnienie „Logistyczny Lider Roku 2019” również trafi do osoby zawodowo związanej z portami i logistyką kontraktową – laureatem jest Angela Titzrath, CEO of Hamburger Hafen und Logistik AG. Warto lepiej poznać ich osiągnięcia, bo są one dowodem na to, że pomysł, innowacyjne podejście i ciężka praca potrafią zmieniać świat. Nie tylko logistykę...

Dostęp do e-wydania dla zalogowanych użytkowników serwisu

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.